​اجلاسیه شهدای دانشجو در دانشگاه کردستان برگزار می‌شود

تاریخ انتشاردوشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۰
کد مطلب : ۲۸۷۲۷۵
مسئول بسیج دانشجویی استان کردستان گفت: اجلاسیه شهدای دانشجو از سری برنامه‌های کنگره ملی ۵۴۰۰ شهید استان، روز سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ماه در دانشگاه کردستان برگزار می‌شود.
​اجلاسیه شهدای دانشجو در دانشگاه کردستان برگزار می‌شود
به گزارش ایثار به نقل از ایکنای کردستان، توحید رستمی، مسئول بسیج دانشجویی استان کردستان در جمع خبرنگاران استان کردستان اظهار کرد: اجلاسیه شهدای دانشجو یکی از اجلاسیه‌های کنگره ملی ۵۴۰۰ شهید استان است که در آن از خانواده هشت شهید دانشجو تجلیل خواهد شد.
وی افزود: هدف از برگزاری این اجلاسیه، نشر و توسعه فرهنگ دفاع مقدس و ارائه الگوهای این فرهنگ به نسل جوان، ایجاد قابلیت و ظرفیت در جهت ارتقای آمادگی مقابله با جنگ نرم دشمنان، توسعه فرهنگ ایثار و برادری و تقویت روحیات انقلابی و ساده زیستی است.
مسئول بسیج دانشجویی استان کردستان عنوان کرد: در راستای برگزاری اجلاسیه شهدای دانشجو، روز دوشنبه ایستگاه صلواتی در خیابان شهید تعریف سنندج با هدف معرفی این شهید به مردم برپا می‌شود.
وی ادامه داد: همچنین 2 هزار جلد کتاب «کردستان من» که در مورد زندگینامه شهید تعریف است در دست چاپ بوده که در روز اجلاسیه از آن رونمایی خواهد شد.
رستمی تصریح کرد: برگزاری مسابقه گام دوم انقلاب، برپایی هشت غرفه نمایشگاهی در موضوع‌های مختلف توسط دانشگاه‌های سطح استان، رونمایی از تندیس شهید تعریف در محوطه دانشگاه کردستان، نامگذاری بلوار نزدیک دانشگاه پیام نور سنندج به نام شهدای دانشجو و رونمایی از مستند زندگینامه هشت شهید دانشجو نیز از دیگر بخش‌های اجلاسیه شهدای دانشجو است.
وی در ادامه سخنان خود اعلام کرد: از نیمه دوم سال گذشته تاکنون 30 عنوان برنامه را در دانشگاه‌ها برگزار کرده‌ایم که برگزاری یادواره شهدا، دیدار با خانواده شهدا، غبار روبی و عطرافشانی گلزار شهدا، نامگذاری پروژه ‎ ها به نام شهدا از جمله آن است.
مسئول بسیج دانشجویی استان کردستان خاطرنشان کرد: همچنین از ابتدای وقوع سیل‌های امسال تاکنون سه دوره اعزام گروه‌های جهادی دانشجو در قالب هشت گروه و بالغ بر 80 نفر را به منطقه سیل زده پلدختر لرستان داشته‌ایم.
وی یادآور شد: 2 گروه جهادی دیگر نیز روز سه شنبه و پس از برگزاری اجلاسیه شهدای دانشجو به مناطق سیل زده پلدختر اعزام خواهند شد.
انتهای پیام