دیدار مدیرکل کتابخانه های خراسان رضوی با خانواده شهید فرهنگی دفاع مقدس

تاریخ انتشارسه شنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۴
کد مطلب : ۲۸۸۳۲۲
همزمان با هفته معلم، مدیرکل و معاونین اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با خانواده شهید فرهنگی دفاع مقدس دیدار کردند.
دیدار مدیرکل کتابخانه های خراسان رضوی با خانواده شهید فرهنگی دفاع مقدس
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، همزمان با هفته معلم، حجت الاسلام علی اکبر سبزیان با خانواده معلم شهید نوروز علی بمانی از شهدای عملیات کربلای5 دیدار کرد و ضمن گرامیداشت یادوخاطره شهدا گفت: رسیدن به درجه و مقام شهادت و این جایگاه رفیع نزد خداوند متعال به دلایل زیادی حاصل می شود و مطمئنا خانواده و تربیت و پشتیبانی خانواده و پدر و مادر و همسر و فرزندان شهدا دراین وصال الهی تاثیر زیادی داشته است.
حجت الاسلام علی اکبر سبزیان ادامه داد: در حال حاضر نیز جامعه ما به وجود الگوهایی مانند خانواده شهدا نیازمند است و اگر کم صبری،کم تحملی، زود رنجی و سر خم کردن در مقابل مشکلات و سختیها در جامعه امروز زیاد شده است، به خاطر دوری از خانواده های شهدا به عنوان الگوهای اجتماعی است.
وی ادامه داد: ما مدیون شهدا و ایثار و از جان گذشتگی آنها هستیم و در حال حاضر نیز بر سر سفره انقلاب، مدیون شهدا و خانواده آنان هستیم.
مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی ادامه داد: دیدار با خانواده شهدا باعث مصمم تر شدن ما در تحقق رسالتمان می شود و  امیدواریم همانگونه که خداوند لطف خود را با اهدای نشان شهادت به شهدا و خانواده آنها کامل کرده است، ما  را نیز در این  همراهی با خانوده شهدا شامل لطف و عنایت و برکت الهی قرار دهد.
 وی با اشاره به ایام ماه مبارک رمضان ادامه داد: حضور در جمع خانواده شهدا برای بهره گیری از رهنمودها و خاطرات و بیانات آنها همواره در بین گفته های مادران وهمسران و خانواده شهدا نکته هایی وجود دارد که هر چند کوچک ولی دنیایی از مفاهیم و ادراک است.
محمد حسن صمدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران منطقه یک مشهد نیز در این جلسه با تقدیر و تشکر از توجه و اهتمام مدیریت کتابخانه های عمومی به جایگاه رفیع شهدا گفت: یاد و نام شهدا همواره در فضای جامعه باید جاری و ساری باشد و اینگونه برنامه ها مطمئنا نیل به این هدف را محقق می کند.
وی با اشاره به رشد روزافزون شبکه های مجازی و اطلاع رسانیهای گسترده ای که در سطح جهانی در جهت مخالفت و دشمنی با آرمانهای انقلاب و شهدا تولید می شود به اهمیت اطلاع ر سانی و بهره برداری درست و مدون و هدفمند از این فضا در جهت معرفی آرمانهای شهدا و انقلاب تاکید کرد.
در ادامه این دیدار، فاطمه نظری همسر شهید نوروز علی بمانی به بیان خاطرات خود از ایام زندگی مشترک با این شهید و خاطرات ایام اعزام به جبهه های جنگ تحمیلی و شهادت وی پرداخت.

 معلم شهید نورزعلی بمانی با حضور در عملیات کربلای 5 در تاریخ 30دیماه سال 65  مفقود الاثر شد و 11سال بعد پیکر وی در تفحص در مناطق جنگی شلمچه شناسایی و برای خاکسپاری به مشهد مقدس منتقل شد.
گفتنی است فرزندان این شهید نیز در کسوت معلمی به خدمت در سنگر تعلیم وتربیت فرزندان ایران اسلامی مشغول هستند.
انتهای پیام/

سکینه پورتقی عکاس ایثار رضوی در مشهد