دو پدر شهید در سیرجان آسمانی شدند

تاریخ انتشاريکشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۲
کد مطلب : ۲۸۸۶۵۲
روز گذشته مورخ 21 اردیبهشت‌ماه 98 دو پر شهید والامقام مهدی سریزدی و ذوالفقار صادقی گوغری در شهرستان سیرجان دار فانی را وداع گفتند.
دو پدر شهید در سیرجان آسمانی شدند
به گزارش ایثار کرمان، روز گذشته مورخ 21 اردیبهشت‌ماه 98 دو پر شهید والامقام مهدی سریزدی و ذوالفقار صادقی گوغری در شهرستان سیرجان دار فانی را وداع گفتند.
 حاج یحیی سریزدی پدر شهید مهدی سریزدی و حاج جعفر صادقی پدر شهید ذوالفقار صادقی گوغری براثر کهولت سن و بیماری پس از سال‌ها چشم‌انتظاری به دیدار فرزندان شهیدشان شتافتند.
مختصری از زندگینامه شهید مهدی سریزدی
مهدی چهاردهم تیر ۱۳۴۰ در یک خانواده مذهبی در سیرجان چشم به جهان گشود از کودکی به فراگیری قرآن پرداخت وی سه دوره تحصیلات خود را در مدارس سیرجان گذراند و موفق به اخذ دیپلم مکانیک شد. در اوج انقلاب در خدمت مردم بود در تظاهرات شرکت می‌کرد، پخش اعلامیه‌های امام را بر عهده داشت. پس از پیروزی انقلاب در خدمت جهاد سازندگی قرار گرفت و سرانجام در سن ۱۹ سالگی در سوسنگرد در عاشورا ۱۳۵۹ دعوت حق را لبیک گفت و شهید شد.
مختصری از زندگینامه شهید ذوالفقار صادقی گوغری
 ذوالفقار یکم خرداد 1345، در روستای گوغر از توابع شهرستان بافت چشم به جهان گشود. تحصیلات وی تا پنجم ابتدایی بود. پس از ترک تحصیل به شغل بنایی مشغول شد. با آغاز جنگ به‌عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت و درنهایت پنجم اسفند 1365، در شلمچه براثر اصابت ترکش به سر، به آرزویش که شهادت بود رسید.
مزار پاک این دو شهید بزرگوار در شهرستان سیرجان واقع است، روحشان شاد و یادشان گرامی.
انتهای پیام./م