سوم خرداد نماد مقاومت و روز سرنوشت‌ساز برای مردم ایران بود

تاریخ انتشارچهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۱
کد مطلب : ۲۹۰۰۲۲
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران مراغه به مناسبت بزرگداشت سال روز آزادسازی خرمشهر گفت: سوم خرداد نماد مقاومت و روزی سرنوشت‌ساز برای مردم ایران بود که برای همیشه در تاریخ ثبت شد.
سوم خرداد نماد مقاومت و روز سرنوشت‌ساز برای مردم ایران بود
به گزارش ایثار آذربایجان شرقی از مراغه، سلمان اسلامی رئیس بنیاد مراغه در آستانه فرارسیدن سوم خرداد با تبریک به خانواده معظم شهدا و ایثارگران و عموم مردم سالروز آزادسازی خرمشهر در سال 1361 را گرامی داشت و محتوای برنامه‌های بنیاد در این روز را تشریح کرد.
 
اسلامی با اشاره به سالروز آزادسازی خرمشهر روز مقاومت، ایثار و پیروزی گفت : سوم خرداد یادآور روزی بسیار مهم در تاریخ ایران اسلامی است که دلاور مردان این میهن با ایثار و ازخودگذشتگی این روز را جاودانه کردند که به‌روز ایثار و مقاومت و پیروزی نام‌گذاری شد.
 
وی در ادامه گفت: وظیفه اصلی ما در این دوران حفظ دستاوردهای شهدا و ایثارگران و ادامه دادن راه آن‌ها و یادآوری رشادت‌ها و حماسه‌های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس است.
 
اسلامی با تأکید بر زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا ادامه داد: سوم خرداد نماد مقاومت برای مردم ایران است که برای همیشه در تاریخ ثبت شد که با اجرای برنامه‌های پرمحتوا در این روز می‌توان رشادت‌های و حماسه‌آفرینی فرزندان این مرزوبوم را گرامی داشت.
 
دیدار با خانواده‌های معظم شهدای عملیات بیت‌المقدس، غبارروبی و عطرافشانی گلزار مطهر شهدا، برگزاری یادواره شهدای عملیات بیت‌المقدس با مشارکت پایگاه‌های شهرستان، زیارت عاشورا به یاد شهدا در مساجد سراسر شهرستان ازجمله برنامه‌های بنیاد به مناسبت گرامی داشت سوم خرداد است.
 
یادآور می‌شود تعداد شهدای بیت المقدس شهرستان مراغه 30 شهید معظم می‌باشد.
 
انتهای پیام/