غیبت نکنید/ وصیت نامه شهید جوزعلی جاسمی از شهدای استان ایلام

تاریخ انتشاريکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۲۹
کد مطلب : ۲۹۰۵۸۳
همیشه امر به معروف ونهی از منکر کنید، امام را در پایان نماز دعا کنید، از کمک به رزمندگان و مسلمانان کوتاهی نکنید...
غیبت نکنید/ وصیت نامه شهید جوزعلی جاسمی از شهدای استان ایلام
به گزارش ایثار از ایلام؛ وصیت نامه شهید جوزعلی جاسمی
پدر گرامی، امیدوارم پدری باشید هم چون کوه و ستون آهنی در برابر سختیها و راهنمای کارهای خیر برای پسرانت و همیشه مردم را به کارهای خیر در راه خدا دعوت کنید.
مادر عزیز، امیدوارم مادری شایسته در راه اسلام باشید و تنها خواهش من این است اگر می پذیرید باید شیرت را حلالم کنید ولی خود احساس شرمندگی می کنم که چون شما حق فراوانی در گردن من دارید باید مرا به نادانی خودم ببخشید.
پدر گرامی و مادر مهربان، همیشه یار و یاور رزمندگان باشید، مادر مهربانم من اگر خدا خواست و شهید شدم برای من گریه نکنید، اگر خواستی گریه کنید به یاد امام حسین و طفلان لب تشنه گریه کنید و باید به این فرزند ناقابلت ننازید، همیشه خواسته خدا را شکر کن من که عازم میدان هستم.
همیشه امام را دعا کنید پشت سر امام همچون کوه استوار باشید اگر این فرزند ناقابل شما شهید شد، شکر خدا را به جای بیاورید.
در پایان خداحافظی این چند کلمه را ذکر می شدم همیشه امر به معروف ونهی از منکر کنید، امام را در پایان نماز دعا کنید، از کمک به رزمندگان ومسلمانان کوتاهی نکنید.
غیبت نکنید نه ظالم باشید و نه مظلوم
نگاهی به زندگینامه شهيد جوزعلی جاسمی
شهید جوزعلی جاسمی در روستاي خوشا دول از توابع شهرستان مهران در سال 1334 در يك خانواده مذهبي ديده به جهان گشود.
او در كودكي بسيار شجاع و نترس بود و تا كلاس پنجم ابتدايي مشغول تحصيل بودند كه با وجود اينكه در روستا زندگي مي‌كرد، ادامه تحصيل براي او مشكل مقدور نبود.
تا قبل از خدمت سربازي به پدرش در کار كشاورزي كمك مي‌كرد و بعد از انقلاب و دوران جنگ تحميلي به استخدام اداره امور عشايري درآمد.
وی در دوران حضورشان در امور عشايري تلاشهاي فراواني جهت عشاير منطقه انجام داد و چون علاقه زيادي به حضور در جبهه داشت، با اعزام سپاهيان محمد(ص) به جبهه‌هاي حق عليه باطل شتافت.
جوزعلی فردي شجاع و با ايمان و متدين به انقلاب بود و پس از مدت كوتاهي حضور در جبهه فرماندهي گروهان شهيد عمار ياسر را به وي سپردند و پس از آن فرماندهي گردان 508 امير را به عهده او قرار دادند.
پس از رشادتهاي فراوان در دومین روز از خرداد ماه 1366در منطقه قلاويزان مهران بر اثر تركش خمپاره به درجه رفيع شهادت نائل گشتند.
روحش شاد و یادش گرامی انتهای پیام/