رئيس بنياد جوين

تاكيد شهدا به روزه داري و قرائت قرآن بود

تاریخ انتشاردوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۱
کد مطلب : ۲۹۱۵۲۷
رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران جوين گفت: در وصیت نامه شهدا تاکید ویژه ای به روزه داری و قرائت قرآن و دعا شده است و همين موضوع پایبندی اعتقادات دینی راسخ شهدا با آرمان های نطام مقدس جمهوری اسلامی را نشان مي دهد.
تاكيد شهدا به روزه داري و قرائت قرآن بود
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، حسین کلاته آقامحمدی شنبه 11 خرداد در ديدار با خانواده شهيدان علی اصغر کلاته عرب و علی اصغر عرب و جانبازان و آزداگان هشت سال دفاع مقدس علی اصغر مختاری راد و حسین بلاش آبادی ضمن قبولی طاعات و عبادات و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: ماه مبارک رمضان بهترین فرصت معنوی است که با خانواده شهدا و ایثارگران دیدار صورت گيرد.
رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران جوين در ادامه به فضائل ماه رمضان اشاره کرد و افزود: رمضان ماه بندگی و استغفار و آمرزش گناهان و غلبه برهوای نفسانی خود و تزکیه روح و جسم است.
آقامحمدي تاكيد كرد: رمضان ماهی است که درهای رحمت پرودگار به سوی بندگان باز است و شهدا و ايثارگراني چون فرزندان شما که در راه جهاد از جان و مال خود گذشتند و به بهترین درجه ایثار که شهادت است دست یافتند.
رئیس بنیاد شهید و امور ايثارگران جوين خاطرنشان كرد: در وصیت نامه شهدا تاکید ویژه ای به روزه داری و قرائت قرآن و دعا شده است و همين موضوع پایبندی اعتقادات دینی راسخ شهدا با آرمان های نطام مقدس جمهوری اسلامی را نشان مي دهد. 
در این دیدارها حجت الاسلام دارینی امام جمعه موقت بخش حکم آباد، عاشوری بخشدار حکم آباد، ملایجردی فرمانده حوزه امام هادی (ع)، شمس آبادی مسئول دفتر حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و اعضای شورای اسلامی روستای کلاته عرب حضور داشتند.
شهیدان علی اصغر کلاته عربی و علی اصغر عرب در یکم شهریور 1343 و یکم فروردین 1341 در روستای عرب از توابع شهرستان جوین دیده به جهان گشودند و در چهارم بهمن 1365 و 21 دی 1365 در مناطق عملیاتی جزیره مجنون و شلمچه به مقام رفیع شهادت نائل آمدند.
گفتنی است شهرستان جوین 241 شهید، 320 جانباز و 17 آزاده تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ايران کرده است.
انتهای پیام/