​ اجرای کامل قوانین مربوط به کمیسیون ماده 16 توسط بنیاد

تاریخ انتشاردوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۷
کد مطلب : ۲۹۳۱۱۷
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر اجرای کامل قوانین مربوط به کمیسیون ماده 16 توسط بنیاد گفت: تمامی دستگاه‌ها موظف به اجرای قوانین مربوط به ایثارگران هستند تا شکایتی به دیوان عدالت اداری صورت نگیرد.
​  اجرای کامل قوانین مربوط به کمیسیون ماده 16 توسط بنیاد
به گزارش «ایثار»، محمود پاکدل روز دوشنبه 27 خردادماه در صد و هفتاد و سومین نشست شورای مشاوران وزرا که در ساختمان جانباز شهید رسول‌زاده برگزار شد با اشاره به نزدیکی هفته قوه قضاییه و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر اظهار داشت: ایثارگران زیادی در قوه قضاییه مشغول به کار هستند که ظرفیت خوبی برای حل مشکلات ایثارگران است، ازاین‌رو اگر کارگروهی در دبیرخانه شورای مشاوران وزرا، برای حل مشکلات ایثارگران در قوه قضاییه تشکیل شود بسیار مؤثر خواهد بود.
وی با توجه به اختلاف نظرها در خصوص نحوه اجرای قوانین بیان کرد: این اختلافات به سه شیوه قابل حل است اول این که دستگاه ها با یکدیگر و با بنیاد مساله را حل کنند، دوم به دیوان عدالت اداری ارجاع و عملکرد با قانون تطبیق و بر اساس رای صادره موضوع حل شود و در مرحله سوم اگر مشکلات و موضوع اختلافی ما به قانون برمی‌گردد باید از طریق لوایح نسبت به اصلاح قانون اقدام تا مشکلات ایثارگران مرتفع و حل شود.
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد با تأکید بر اجرای کامل قوانین مربوط به کمیسیون ماده 16 توسط بنیاد گفت: تمامی دستگاه‌ها موظف به اجرای قوانین مربوط به ایثارگران هستند تا شکایتی به دیوان عدالت اداری صورت نگیرد، بنیاد نیز حسب وظیفه در کمیسیون ماده 16 به شکایات رسیدگی می‌کند ولی همه باید تلاش کنیم تا این شکایات کمتر شود که در این راستا از تشکیل شعبه‌ای در قوه قضاییه برای اجرای احکام ماده 16 تقدیر می‌کنیم.
در ادامه این نشست حسین داوودی مشاور امور ایثارگران در قوه قضاییه با ارائه گزارشی از اقدامات اجرایی برای ایثارگران در این سازمان گفت: قوه قضاییه 14 هزار و 154 ایثارگر دارد که از این تعداد 227 نفر شهید، 327 نفر آزاده، 2 هزار و 761 نفر جانباز و 5 هزار و 572 نفر رزمنده هستند و مابقی را خانواده‌های شهدا و جانبازان تشکیل می‌دهند.
وی ادامه داد: پیگیری‌های بحث بیمه تکمیلی، اجرای ماده 51، صدور و ابلاغ بازنشستگی، گزارش عملکرد حوزه‌های سازمانی و دستگاه‌ها، شناساندن ظرفیت دستگاه قضایی، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، دیدار با خانواده‌های شهدا و ایثارگران قوه قضاییه در کل کشور، مناسب‌سازی محیط‌‌های دستگاه قضایی برای ایثارگران، استخدام و مجوزها برای ایثارگران، پیگیری احکام کمیسیون ماده 16 و .... از جمله اقدامات دفتر مشاور امور ایثارگران در قوه قضاییه است.
گفتنی است در این نشست چگونگی ارزشیابی عملکرد مشاوران وزرا در جلسات شورا و کارگروه‌ها نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
انتهای پیام/