گرامیداشت یاد شهید حسین علیزاده در جلسه شورای اداری جوین

تاریخ انتشارپنجشنبه ۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۳
کد مطلب : ۲۹۴۲۶۴
دومین جلسه شورای اداری جوین با نام و یاد شهید حسین علیزاده همراه با قرائت وصیت نامه و تجلیل از مادر این شهید برگزار شد.
گرامیداشت یاد شهید حسین علیزاده در جلسه شورای اداری جوین
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، در راستای زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا، دومین جلسه شورای اداری شهرستان جوین سه شنبه چهارم تیر همزمان با سالروز شهادت حسین علیزاده در سالن شهدای دولت فرمانداری برگزار شد.
فرماندار جوین در این جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: متبرک شدن آغاز جلسات به نام و یاد شهدا اقدام پسندیده و همواره یادآور آن است که ما در قبال شهدا و خانواده آنان وظفیه سنگینی برعهده داریم.
حسین جمشیدی افزود: زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا و الگوسازی از سبک و سیره زندگی آنان نقش بسزایی در زندگی اجتماعی و فردی ما خواهد داشت که رشد و تعالی فرد را در پی دارد.
وی ادامه داد: خانواده شهدا از جایگاه و مقام ویژه ای در پیشگاه خداوند برخوردار هستند و والدین شهدا با ایثار خود از فرزندانشان در راه دفاع از خاک میهن اسلامی گذشتند و امنیت امروز کشور مدیون خون شهدا و خانواده آنان است.
فرماندار جوین خاطرنشان کرد: خانواده شهدا نمونه بارز ایثار و فداکاری هستند که در برابر مشیت الهی صبر پیشه کردند و همواره اجر و پاداش آنان در پیشگاه خداوند کمتر از شهدا نیست.
در این جلسه ائمه جمعه بخش مرکزی و عطاملک، صداقت خواهی بخشدار مرکزی، علیخانی شهردار، فرماندهان نظامی و انتظامی، ناصری موحد فرمانده نیروی مقاومت بسیج، نقابی سرپرست بنیاد و سایر مدیران و روسای ادارات و دستگاه های اجرایی حضور داشتند.
در این جلسه بخشی از زندگینامه شهید حسین علیزاده قرائت شد و از مادر شهید علیزاده بااهدا لوح سپاسر تجلیل به عمل آمد.
شهید حسین علیزاده در یکم آذر 1346 در روستای کلاته میمری از توابع شهرستان جوین دیده به جهان گشود و در چهارم تیر 1367 در منطقه عملیاتی جزیره مجنون به مقام رفیع شهادت نائل آمد.
گفتنی است شهرستان جوین که 300 کیلومتر با مشهد مقدس فاصله دارد، 241 شهید، 320 جانباز و 17 آزاده تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده است.
انتهای پیام/ 

مختصری از زندگی شهید حسین علیزاده
شهیدحسین علیزاده درسال۱۳۴۶ درروستای کلاته میمری از توابع شهرستان جوین درخانواده‌ای متدّین ومذهبی متولد شد.تحصیلات ابتدایی وراهنمایی را در زادگاه خود سپری کردو دوران دبیرستان را در رشته علوم تجربی در دبیرستان شهید چمران نقابادامه می داد که به ندای رهبر کبیرانقلاب(ره ) لبیک گفت وقدم به جبهه های حق علیه باطل نهاد.
شهید علاقه زیادی به همنشینی با افراد باتجربه ، دنیا دیده داشت و همچنین جاذبه ای داشت که جوانان را به خود جذب می کرد. کودکان فامیل وی را الگوی خود می دانستند. به گفته یکی از هم خوابگاهی‌هایش درآخرین ماه‌های زندگی، وقتی مشغول تحصیل در پایه چهارم دبییرستان درمجتمع رزمندگان بود، نیمه شبها پس از خوابیدن همه، اشک ریزان شروع به تلاوت آهسته و زیرلب قرآن می کرد.
شهید علیزاده برای چند بار بود که در جبهه های حق علیه باطل شرکت کرد ، تا اینکه بالاخره درآخرین اعزام خود که در واحد تخریب لشکر ۵ نصر شجاعانه مشغول خدمت بود. در تاریخ ۱۳۶۷/۴/۴در جزیره مجنون در حمله شیمیائی دشمن شهید و پیکرش مفقودالاثرشد.
پیکر پاک و مطهر این شهید در فروردین سال ۱۳۹۳ و پس از گذشت ۲۶ سال از تاریخ شهادت، تفحص، و به زادگاهش بازگشت.

نجیبه قنبری نیا خبرنگار ایثار رضوی در شهرستان جوین