کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

گزارش

تشییع دلاورمردانی از جنس عشق و باران/عطر شهادت در رشت پیچید

9 تير 1398 ساعت 8:50

مردم رشت میزبان پیکر دو شهید تازه تفحص شده‌ایی اند که در مناطق شلمچه و جزیره مجنون به شهادت رسیدند و حال بعد از۳۶سال به زادگاهشان برگشتند و بر دوش مردم شهر تشییع شدند.


به گزارش ایثار گیلان، همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع)شهر رشت حال و هوای دیگری به خود گرفت. علاوه بر برگزاری مراسم عزاداری در مساجد و بقاع متبرکه و گلزارهای شهدا،عطر شهادت در فضای شهر پیچید.
 مردم رشت میزبان پیکر دو شهید تازه تفحص شده‌ایی هستند که در مناطق شلمچه و جزیره مجنون به شهادت رسیدند و حال بعد از ۳۶ سال به زادگاهشان برگشتند و بر دوش مردم شهر تشییع شدند.
 آری پیکر مطهر شهیدان حسین نژاد ۲۱ ساله و شهید رستمی روشن ۲۳ ساله که به ترتیب ۲۲ تیر سال ۶۱ و هفتم اسفند سال ۶۲ به شهادت رسیدند بعد از سال‌ها چشم انتظاری به آغوش وطن و حانواده بازگشت.
مردم شهر رشت روز (شنبه، ۸ تیر) با پرپر كردن گل و دود كردن اسپند و باران اشک و ماتم به استقبال اين شهدای تازه تفحص شده رفتند،حتی هوای گرم و شرجی در این روز نیز نتوانست مانع حضور پررنگ آنها در مراسم تشییع و تجدید پیمان با آرمان‌های والای شهدا شود، آمدند تا جلوه‌ای خاص و کم‌نظیر را به نمایش بگذارند.
 همه آمده بودند، زن و مرد، پیر و جوان تا نوجوانان و حتی کودکان شهر باران با حضور باشکوه خود در مراسم تشییع این دو شهید سرافراز، روزی عاشورایی را در دفتر تاریخ حضور آگاهانه خود در پاسداری از اصول انقلابی و اسلامی به ثبت رساندند.
عطری دل انگیز فضا را پر کرده، اشک در چشمان همه حلقه بسته بود و مردم از هر قشری آمده اند تا طلب شفاعت کنند و بگویند شما را فراموش نکردیم، مگر می‌توان حماسه و شهادت را فراموش کرد. مگر می‌توان رشادت و جوانمردی را فراموش کرد.
 پیکرهای پاک این دو شهید راس ساعت ۱۰ صبح بر دوش مردم عزادار و همیشه در صحنه گیلان از جلوی سپاه ناحیه مرکزی رشت به سمت میدان فرهنگ تشییع شد.
 مراسم وداع با این دو شهید نیز شب شنبه  (۸ تیر) بعد از نماز مغرب و عشاء در شهرستان‌های لنگرود و رودسر برگزار و پیکر مطهرشان یک‌شنبه (۹ تیر) ساعت ۹ صبح در این دو شهرستان‌ تشییع و در زادگاهشان آرام می‌گیرد.
"انتهای پیام"


کد مطلب: 294651

آدرس مطلب: http://www.isaar.ir/fa/news/294651/تشییع-دلاورمردانی-جنس-عشق-باران-عطر-شهادت-رشت-پیچید

ايثار
  http://www.isaar.ir