کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

همایش نقش روان‌شناسی در مفهوم ایثار اجتماعی برگزار شد

20 تير 1398 ساعت 19:21

همایش نقش روان‌شناسی در مفهوم ایثار اجتماعی روز پنج‌شنبه 20 تیر ماه در دانشکده علوم انسانی دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.


به گزارش «ایثار» عادل مهری مدیرکل دفتر دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر در این همایش گفت: دفتر دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر در کنار گروه روان‌شناسی دانشگاه تربیت مدرس برنامه مشترکی را تهیه کرده‌اند که بر اساس آن تلاش می‌شود نقش روانشناسی در تفهیم مفهوم ایثار اجتماعی در جامعه تبیین شود.
مدیر کل دفتر دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر افزود: حدود 9 هزار نخبه شاهد و ایثارگر در سراسر کشور با این مرکز همکاری می‌کنند و فعالیت‌های علمی گسترده‌ای را در دستور کار دارند ضمن اینکه سیاست بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز تقویت این فعالیت‌های علمی است.
وی با بیان اینکه قریب به 110 تشکل در دفتر دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر فعالیت می‌کنند، گفت: این تشکل‌ها که ظرفیت‌های بالایی در حوزه‌های اجتماعی دارند، در عرصه بین‌المللی نیز فعالیت‌های مناسبی دارند. همچنین این مرکز در حوزه‌های مختلف مرتبط با جانبازان شیمیایی و خانواده‌های ترور اقدامات مهمی در حوزه بین‌المللی انجام داده و حتی نسبت به اعزام نخبگان علمی و هنری به کشورهای دیگر نیز فعالیت‌های گسترده‌ای صورت داده است.
مهری در ادامه به موضوع ایثار اجتماعی اشاره و خاطرنشان کرد: در ابتدای سال جاری، شاهد سیل گسترده‌ای در کشور بودیم که در پی آن سیل محبت، کمک و ایثار هموطنان ما نیز جاری شد. در آن واقعه، تک تک آحاد مردم به دنبال بهانه‌ای برای کمک و خدمت به هموطنان سیل زده بودند. بنابراین ایثار، فقط جانبازی و گذشت از تن و جان نیست و همه افراد جامعه می‌توانند جنبه‌های مختلفی از ایثار اجتماعی را به منصه ظهور برسانند که در این عرصه، روان شناسان می‌توانند این مفهوم مهم را در جامعه تبیین کرده و گسترش دهند.
در این همایش تعدادی از اساتید دانشگاه و صاحب‌نظران به بررسی نقش روان‌شناسی در مفهوم ایثار اجتماعی پرداختند.
انتهای پیام/
 


کد مطلب: 296538

آدرس مطلب: http://www.isaar.ir/fa/news/296538/همایش-نقش-روان-شناسی-مفهوم-ایثار-اجتماعی-برگزار

ايثار
  http://www.isaar.ir