وصیت نامه و زندگی نامه شهید معلم حمید رضا سلطانیان از درگز

تاریخ انتشاردوشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۷
کد مطلب : ۲۹۶۶۶۰
شهید حمید رضا سلطانیان در يكم فروردين 1345 چشم به جهان گشود و در 11 اسفند 1365 در اروند کنار (والفجر8) به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
وصیت نامه و زندگی نامه شهید معلم حمید رضا سلطانیان از درگز
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، معلم شهید حمیدرضا سلطانیان در یکم فروردین 1345 در شهر درگز در خانواده ای متوسط دیده به جهان گشود، تحصیلات خود را تا اخذ مدرک دیپلم در زادگاه خود یعنی درگز ادامه داد.
تلاش و کوشش شهید در فراگیری علم و دانش و علاقه وافر او به شغل معلمی موجب شد که در کنکور پذیرش دانشجو برای مراکز تربیت معلم قبول شود و برای ادامه تحصیل در مرکز تربیت معلم قوچان پذیرفته شود.
شهید سلطانیان در زمان تحصیل به همراه همسنگر شهیدش (امیدرضا آگاه) روانه جبهه شد و سرانجام در منطقه عملیاتی اروند کنار و در حمله والفجر 8 به فیض عظیم شهادت نائل آمد، یادش گرامی باد.
 
گزیده ای از وصیت نامه معلم شهید حمید رضا سلطانیان
خدایا دینم را اصلاح کن، دین نگهدار من است و آخرتم را اصلاح کن که خانه واقعی من است، خدایا زندگی مرا مایه فزونی در هر چیز ومرگ مرا وسیله آسایش من از هر شری قرار بده، از شما تمامی اقوام و دوستان و خویشاوندان و برادران و خواهران دینی خودم عاجزانه می خواهم همیشه در هرجا که هستید و در هر پست و مقامی که بسر می برید و یا در هر لواسی هستید دست از اسلام عزیز و نایب امام زمان یعنی امام خمینی برندارید.
گفتنی است شهرستان درگز که 255 کیلومتر با مشهد مقدس فاصله دارد، 366 شهید،760 جانباز و 35 آزاده تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.
انتهای پیام/
 

معصومه صابری خبرنگار ایثار رضوی در شهرستان درگز