زندگینامه و وصیتنامه شهید مهدی خاکباز از خواف

تاریخ انتشاردوشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۶
کد مطلب : ۲۹۷۱۰۳
شهید مهدی خاکباز در 9 فروردین 1339 در روستای برآباد خواف دیده به جهان گشود و در بیست و پنجم اردیبهشت 1362 به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
زندگینامه و وصیتنامه شهید مهدی خاکباز  از خواف
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، شهید مهدی خاکباز در نهم فروردین 1339 در روستای برآباد خواف دیده به جهان گشود و در بیست و پنجم اردیبهشت 1362 به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
وي در خانواده ای متعهد به انقلاب اسلامی در برآباد خواف چشم به جهان گشود. دوران ابتدائی و راهنمایی خود را با موفقیت به پایان رسانید و به دبیرستان راه پیدا کرد.
شهید دوران دبیرستان خود را در مدرسه سید مصطفی خمینی در مشهد مقدس به اتمام رساند و به علت همزمانی این دوران با روزهای پرشکوه انقلاب اسلامی در تظاهرات و راهپیمایی بر علیه رژیم ظالم پهلوی شرکت کرد و سرانجام برای حفظ مرزهای ایران اسلامی و دفاع از انقلاب ارزشمند ایران به جبهه های حق علیه باطل شتافت و در بیست و پنجم اردیبهشت 1362 بعد از هفت ماه حضور در جبهه در پاسگاه زید در شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
گفتني است شهرستان خواف 97 شهيد، 283 جانباز و 34 آزاده تقديم نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران كرده است.
انتهای پیام/
قسمتی از وصیت نامه شهید
توصیه به والدین: همواره صبر و استقامت داشته باشید و برای شهادت من هرگز احساس ناراحتی نکنید.
توصیه به همسر: علاوه بر صبر و بردباری همواره در تربیت صحیح و اسلامی فرزندم کوشش بسیار و در همه حال در انجام فرایض دینی و حفظ حجاب تلاش کنید.
کلام آخر شهید: در انجام فرایض دینی اهتمام ویژه ای داشته باشید و در مجالس عزاداری ائمه اطهار علیه اسلام شرکت نماید و در جبهه های مختلف انقلاب اسلامی حضور فعالی داشته باشید.

 


حجت الله سالاري خبرنگار ايثار رضوي در شهرستان خواف