شهدا برای حفظ سنگرهای علم و دانش از جان خود گذشتند

تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۹
کد مطلب : ۲۹۷۲۸۴
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد استان در جلسه ستاد شاهد و ایثارگر دانشگاه فنی و حرفه‌ای آذربایجان شرقی گفت: شهدا برای حفظ سنگرهای علم و دانش از جان خود گذشتند
شهدا برای حفظ سنگرهای علم و دانش از جان خود گذشتند
 به گزارش ایثار آذربایجان شرقی از تبریز، نشست ستاد شاهد و ایثارگر دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان آذربایجان شرقی با حضور معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد استان آذربایجان شرقی و رئیس بنیاد تبریز و سایر اعضا این ستاد در محل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان تبریز برگزار شد.

جابر ابوالفتح زاده معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد استان آذربایجان شرقی در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و همکاری‌های مسئولان دانشگاه در حمایت از دانشجویان شاهد و ایثارگر بر ضرورت پیگیری و تسهیل امور آموزشی و مالی و ارائه خدمات شایسته در زمینه‌های آموزشی و فرهنگی، جهت ارتقای سطح علمی این دانشجویان، به‌عنوان سرمایه‌های گران‌قدر انقلاب که والدین آن‌ها نقش خود را برای اعتلای اهداف و ارزش‌های نظام به‌خوبی ایفا کرده‌اند تأکید کرد.

ابوالفتح زاده ادامه داد: دانشجویان شاهد و ایثارگر باید با الگو قرار دادن اسوه‌های ایثار و شهادت یعنی پدرانشان، راه این بزرگ‌مردان را در عرصه‌های علمی، فرهنگی و اجتماعی ادامه دهند چراکه این آینده‌سازان، یادگاران کسانی هستند که برای حفظ سنگرهای علم و دانش از جان خود گذشتند.

دکتر نقی زاده معاون آموزشی دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان نیز با قدردانی از همکاری سازنده بنیاد با دانشگاه و همچنین از حسن توجه و هماهنگی و تعامل فی‌مابین اعضا ستاد شاهد استان خاطرنشان کرد: برای بالا بردن سطح علمی دانشجویان شاهد و ایثارگر همچنین جهت افزایش روحیه دانشجویان طرح‌هایی ازجمله: ادامه کلاس‌های تقویتی، تجلیل از دانشجویان شاهد و ایثارگر برتر، برگزاری اردوهای زیارتی، مشاوره تحصیلی، کلاس‌های فوق‌برنامه، جشنواره شاهد و ایثارگر، کانون شاهد و ایثارگر پیش‌بینی‌شده است.

یادآور می‌شود در این نشست، ضمن بررسی عملکرد این ستاد و مشکلات دانشجویان به تعامل هر چه بیشتر این دانشگاه و بنیاد شهید و امور ایثارگران و ارائه راه‌کارهای مناسب برای حل این مشکلات تأکید شد.

در این جلسه پیشنهاد شد کمیته اجرایی مشترک با حضور تمام دانشگاه‌ها و بنیاد شهید و امور ایثارگران به‌منظور بررسی مشکلات دانشجویان شاهد و ایثارگر و تعامل هر چه بیشتر تشکیل شود.

جهت ایجاد انگیزه تحصیلی و ارائه خدمات فرهنگی به یادگاران گرامی شاهد و ایثارگر، در خصوص مشارکت در هزینه‌های پیش‌بینی‌شده برای طرح‌های پیشنهادی توافق شد.

انتهای پیام/