نصب دیوار نگاره 59 شهید کوی قصابان همدان

تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۴
کد مطلب : ۲۹۷۳۹۳
دیوار نگاره 59 شهید کوی قصابان همدان بر دیوار مسجد محله ایجاد می شود.
نصب دیوار نگاره 59 شهید کوی قصابان همدان
عضو پیشکسوت پایگاه مقاومت کعبه مسجد سید علی طباطبایی محله کوی قصابان در گفتگو با خبرنگار هگمتانه، با بیان اینکه دیوارنگاره 59 شهید کوی قصابان بر روی دیوار مسجد سید علی طباطبایی این محله ایجاد می‌شود گفت: این اقدام در راستای زنده نگهداشتن یاد و نام شهدای این محله، ارج نهادن به مقام شهیدان و همچنین آشنایی مردم و نسل جوان با شهیدان انجام می‌شود.
محسن صیفی کار با اشاره به اینکه این طرح بر روی دیوار مسجد اجرا می‌شود عنوان کرد: نام این طرح آسمانی است که با ترکیب آجر و سنگ در حال انجام است، این کار در ابعاد 4.70 × 2.70 متر و از چهار قطعه تشکیل شده که دو قطعه سنگی و دو قطعه آجری و کاشی است.
وی با تأکید بر اینکه کار در مراحل پایانی است و طی چند روز آینده رونمایی خواهد شد اظهار کرد: شهدای این محله از قشر‌های مختلف مردم بوده اند که از سنین مختلف از کودک 5 ساله تا جوان 35 ساله در بین آنها وجود دارد.
این رزمنده دفاع مقدس گفت: کار دیوارنگاره تمام شده و تنها بخش کوچکی مانده که به زودی به اتمام می‌رسد و زمان رونمایی آن نیز پنجم مردادماه سالگرد شهدای مرصاد خواهد بود.
صیفی کار با بیان اینکه در قسمت پایین این کار اسامی 59 شهید کوی قصابان درج شده است افزود: قطعه بالایی کار نیز به عنوان «آسمانی‌ها» نام‌گذاری شده که در ابعاد 2.70 در 60 سانتیمتر است و به معرفی کوی قصابان و شهدای این محله پرداخته است.
عضو هیأت امنای مسجد کوی قصابان بیان کرد: قسمت سوم این کار نمای آجری معکوس دو «لااله الا الله» است و پیشانی کار نیز آیه شریفه «و لا تحسبن الذین قتلو فی سبیل الله....» نگاشته شده است.
وی با بیان اینکه نورپردازی کار نیز در دستور کار است تصریح کرد: 59 شهید کوی قصابان شهدای پیش از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون را شامل می‌شوند و آخرین شهید سید حسین حسینی جانباز 70 درصد بود که سال گذشته شهید شد.
صیفی‌کار با تأکید بر اینکه شهادت سید حسین حسینی که از فرماندهان پایگاه مسجد کوی قصابان بود، بهانه‌ای برای ایجاد یک دیوارنگاره در مسجد و این دیوارنگاره شد افزود: هدف از این کار این بود که شهدا از یاد و ذهن مردم پاک نشوند ضمن اینکه این منطقه مسکونی است و نزدیک بازار شهر است و دیوارنگاره در معرض دید بیشتری قرار دارد.
صیفی‌کار با اشاره به اینکه در بین شهدای کوی قصابان کودک پنج ساله‌ای داریم که در بمباران دوران دفاع مقدس شهید شده است گفت: در بین شهدا از طیف‌های مختلف مردم از جمله معلم، ارتشی، سپاهی، بسیجی، طلبه و...دیده می‌شود.