وضعيت اشتغال فرزندان شاهد و ايثارگر كلاتي بررسي شد

تاریخ انتشاريکشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۰
کد مطلب : ۲۹۷۸۰۱
در جلسه مشترك ميان ادارات شهرستان كلات با بنياد وضعيت اشتغال فرزندان شاهد و ايثارگران اين شهرستان بررسي شد.
وضعيت اشتغال فرزندان شاهد و ايثارگر كلاتي بررسي شد
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، جلسه مشترك ميان رئيس بنياد كلات با فرماندار و روساي ديگر ادارات در خصوص اشتغال زايي و بكارگيري فرزندان شاهد و ايثارگر شنبه 29 تير برگزار شد. 
رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران كلات در اين جلسه ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهدا گفت: اين شهرستان 66 فرزند ایثارگر جویای کار دارد، که 31 نفر فرزند شاهد و ایثارگر دیپلم و زیر دیپلم و 35 نفر با مدرک کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد جویای کار هستند.
رضا ثانوی افزود: در این جلسه مقرر شد کلیه لیست بیکاران را جهت بکارگیری به فرمانداری و ادارت تحویل داده و پیگیری لازم به عمل آید و لیست مربوطه تکمیل و به ادارات نامبرده تحویل داده شد.
رئیس آموزش و پرورش نيز قول صددرصد در خصوص بکارگیری نیرو از فرزندان شاهد و ایثارگر را به بنیاد داد.
همچنین رئیس اداره کار هم قول پرداخت وام های اشتغال از طریق سامانه کارا و بکارگیری داد، رئیس مركز فنی و حرفه ای نيز در این خصوص قول همكاري داد تا از فرزندان شاهد و ایثارگر با مدارک دیپلم و زیر دیپلم را برای مهارت آموزی و مدارک لیسانس به بالا را برای کارورزی بکارگیری نماید.
در پی این دیدارها سند چشم اندازی بین فرمانداری، بنیاد و ادارات شهرستان به امضا رسيد که تا دوسال آینده فرزند شاهد و ایثارگر بیکار در اين شهرستان نداشته باشيم.
گفتنی است شهرستان کلات که 150 کیلو متر با مشهد مقدس فاصله دارد 211 شهید، 185 جانباز، و 10 آزاده تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است.
انتهاي پيام/ 

زهرا امین پناه خبرنگار ایثار رضوی در شهرستان کلات