​ شهیدی از تبار حنظله های انقلاب

تاریخ انتشارشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۸
کد مطلب : ۲۹۸۶۶۷
معلم شهید محمد علی خدابخشی شهیدی که بعداز اجرای عقد رفتن به جبهه را برگزید و به زمره حنظله های دفاع مقدس پیوست.
​  شهیدی از تبار حنظله های انقلاب
به گزارش ایثار واحد استان قم، محمد علی فرزند رجبعلی در مرداد 34 در گیلان متولد شد، در مدت کوتاهی پدر را از دست داد و با خانواده به قم هجرت کردند از مدرسه صدوق قم فارغ التحصیل شد، خدمت سربازی را در پاسگاه شیراز اصفهان گذراند به فرمان امام ارتش را ترک کرد و به صف متحد مبارزین مسلمان پیوست.
از همان زمان وارد فعالیت های سیاسی می شود و دوشادوش مردم برای به ثمر رسیدن انقلاب در راهپیمایی ها شرکت فعال دارد، با پیروزی انقلاب به خیل پاسداران انقلاب پیوست، با شورش خلق نماها در کردستان اولین ماموریتش را به کردستان اعزام شد پس از آن مدتی ماموریت حفاظت از امام را در تهران به عهده داشت .سپس به استخدام آموزش و پرورش در می آید تا امیدان آینده انقلاب را تعلیم دهد و درس آزادگی، ایثار، استقلال و جانفشانی در راه دین را به نسل آینده منتقل سازد.
محمد علی به توصیف برادرش ابراهیم:
خطبه عقد محمد علی را امام خواندند و بالافاصله با انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی وقتی هنوز سه روز از اجرای عقد نگذشته بود، محمد علی به جبهه ها عازم شد. و درس و کلاس را در روستای نایه بخش خلجستان قم رها کرد تا خود درس آموز کلاس عشق و ایثار در دانشگاه جبهه ها باشد.
گوشه ای بیانات شهید:
وقتی که بهشتی از دنیا رفت دیگر زندگی برای ما جوانها فایده ای ندارد.
 شهید محمدعلی سرانجام پیماش مقدسش با خداوند را با خون خود تجدید کرد و هنگامیکه مشغول تقسیم بندی افراد بود در تاریخ 10 تیر 1360در دارخوین براثر ترکش خمپاره به شهادت رسید و پیکرش در جوار مزار شهدای هفتم تیر در گلزار شهدای شیخان قم به خاک سپرده شد.