شهدا در قاب تصویر؛

شهید «علیرضا موحد دانش»

تاریخ انتشاردوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۲
کد مطلب : ۲۹۹۹۶۶
پاسدار شهید «علیرضا موحد دانش» 27 شهریور 1337 دیده به جهان گشود و 13 مرداد 1362 به فیض عظیم شهادت رسید.
شهید «علیرضا موحد دانش»
به گزارش «ایثار تهران»، شهید علیرضا موحد دانش 27 شهریور سال 1337 در تهران به دنیا آمد. در سال 1355 بعد از اخذ دیپلم به سربازی اعزام شد و پس از فرمان امام خمینی مبنی بر فرار سربازان از پادگان‌ها، وی نیز از پادگان گریخت و به جمع انقلابیون پیوست.
پس از پیروزی انقلاب، در كمیته انقلاب اسلامی شمیران به فعالیت مشغول شد. علیرضا در فروردین ماه 1358 به عضویت سپاه پاسداران در آمد و ابتدا مأموریت حراست از بیت امام خمینی(ره) را بر عهده گرفت.
با آغاز غائله كردستان، به كردستان رفت و در چند عملیات پاكسازی علیه ضد انقلابیون شركت كرد. پس از آن به جبهه اعزام شد و به عنوان جانشین محسن وزوایی در عملیات بازی دراز حضور یافت و در همین عملیات یك دستش قطع شد.
مدتی بعد به تیپ 27 محمد رسول الله (ص) اعزام شد تا به عنوان معاون گردان حبیب بن مظاهر مأموریتش را انجام دهد. وی پس از خاتمه عملیات فتح المبین، فرماندهی گردان حبیب بن مظاهر را بر عهده گرفت و نقش فعالی در مراحل سه گانه الی بیت المقدس و آزادی خرمشهر ایفا كرد.
در خرداد سال 1361 با دختری مؤمنه عقد ازدواج بست. پس از پایان عملیات بیت المقدس، به همراه قوای محمد رسول الله(ص) به لبنان اعزام شد. بعد از بازگشت از لبنان، فرماندهی تیپ 10 سید الشهدا (ع) را بر عهده گرفته، در عملیات والفجر یک با این تیپ وارد عملیات شد و در همان عملیات دوباره مجروح شد.
شهید علیرضا موحد دانش، سرانجام در 13 مرداد 1362 در عملیات والفجر 2، در حالی كه فرماندهی تیپ 10 سید الشهدا (ع) را بر عهده داشت به فیض شهادت رسید.
انتهای پیام/