​اولویت بنیاد شهید، پایش سلامت جامعه ایثارگری است

تاریخ انتشارسه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۴
کد مطلب : ۳۰۱۳۳۹
زنجان- ایرنا- مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان گفت: جانبازان، والدین شهدا، برخی همسران شهدا و جانبازان در سنین سالمندی قرار گرفته و با افزایش سن جانبازان، جراحت‌های آن‌ها روزبه‌روز فرسایشی می‌شود و به این دلیل، اولویت اول بنیاد شهید، پایش سلامت جامعه ایثارگری و پرداخت صد درصد هزینه‌های بهداشت و درمان آن‌ها است.
​اولویت بنیاد شهید، پایش سلامت جامعه ایثارگری است
علی کاظمی روز یکشنبه در گفت‌ وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بیش از ۱۰ هزار پرونده خانوار و ۵۰ هزار نفر جمعیت ایثارگر، ارتباط مستقیم با بنیاد شهید داشته و ۳۲۰ خدمت دریافت می‌کنند.
وی اظهار داشت: برخی خدمات با همکاری و کمک سایر دستگاه‌ها ارائه می‌شود.
کاظمی، اولویت دوم را اشتغال فرزندان و خانواده‌های جامعه هدف خواند و خاطرنشان کرد: برخی فرزندان شهدا تحصیل‌کرده ولی بیکار هستند که کمک برای یافتن شغل مناسب نیز در برنامه‌های بنیاد شهید قرار دارد.
مدیرکل بنیاد شهید استان زنجان گفت: اولویت و برنامه سوم این نهاد، ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.
و رزمندگان زنجانی همانطور که حضور پررنگی در تمام عملیات‌ها داشته‌اند امروز نیز دغدغه اصلی آن‌ها به‌رغم کمبودها و نارسایی‌ها ترویج فرهنگ ایثار است.
وی با بیان اینکه ایثار اجتماعی در ادامه راه شهیدان قرار دارد، اظهار داشت: تشکیل شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت کشور به ریاست رئیس جمهوری و در استان‌ها به ریاست استاندار نسبت به هم‌افزایی برای ادامه‌دار بودن راه شهیدان است.
کاظمی خاطرنشان کرد: تجلیل و تکریم جامعه ایثارگری، همگانی شدن ایثار و ترویج ایثار اجتماعی با تاسیس خیریه‌ها و سایر اقدامات اجتماعی نیز در ادامه ایثار فرزندان این مرز و بوم در جبهه‌ها است.
به گزارش ایرنا، استان زنجان سه هزار شهید، هفت هزار جانباز و ۵۸۶ آزاده دارد.
انتهای پیام/