وصیت نامه و زندگی نامه شهید محمد علی رجایی از درگز

تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۰
کد مطلب : ۳۰۱۴۳۱
شهید محمدعلی رجایی در نهم مرداد 1333 چشم به جهان گشود و در دوم خرداد 1360 در اهواز، به مقام رفیع شهادت نائل آمدند.
وصیت نامه و زندگی نامه شهید محمد علی رجایی از درگز
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، شهید محمد علی رجایی  نهم مرداد 1333 دربخش نوخندان در خانواده ای متدین چشم به جهان گشود. پس از طی دوران طفولیت تا سال سوم راهنمایی در محل زادگاهش ادامه تحصیل داد وبعد ازآن با توجه به وضعیت معیشتی خانواده ترک تحصیل کرد وبه استخدام نیروی هوایی در آمد و در پایگاه نهم شکاری نیروی هوایی جمهوری اسلامی مشغول خدمت شد.
شهید محمد علی رجایی پس از ماهها خدمت صادقانه در مناطق عملیاتی جنوب کشور سر انجام در دوم خرداد1360 بر اثر انفجار مین به مقام رفیع شهادت نائل آمد.
 
 وصیتنامه شهید، سرلشکر محمدعلی رجائی
با درود به تمام شهدای بخون خفته کربلای ایران و با درود به رهبر عظیم شان مسلمین جهان و امید تمام مستضعفین روی زمین که چشم دوخته اند به رهنمودهای امام امتی که از سلاله ابراهیم بپا خواسته تا کاخ مستکبرین را فرو ریزد و مظلومین را از یوق استعمار ابر قدرتها واعمالشان رهایی بخشد و حکومت عدل الهی را روی زمین برقرار
سازد پس ما باید افتخار کنیم به همچون رهبری که تمام ارزویش در روی زمین این است که حق مظلومین را از ظالمان بگیرد.
زمانی فرا رسیده که کفار بر سرزمین ما حمله کرده است و تمام اهدافش این است اسلام عزیز را از بین ببرد، کورخوانده، نمی داند که با مردمی طرف است که مکتبشان شهادت است و حاضرند برای برقراری اسلام عزیز شهدایی امثال شهدای عاشورای کربلا و شهدای 17 شهریور و 12 محرم و 21،22 بهمن داشته باشیم که من در برابر آنها ذره ای ناچیز هستم پس در این برهه از زمان من وظیفه شرعی خود می دانم که به خط مقدم جبهه بروم و پوزه کفار را به خاک بمالم و در وهله دوم عقیده ام این است که ایران خانه من است و در این خانه ناموسم وجود دارد و اگر چنانچه زبانم لال دشمن یک متر از این آب و خاک را تصرف کند در آن یک متر یک ناموس وجود دارد که به ان ناموس تجاوز می کند بخدا و بخون پاک تمام شهدای گلگون کفن و قسم به تمام امت قائد  اعظم و ان معلم سلحشور و به رهبری عظیم شان انقلابمان خمینی کبیر قسم که از وجب به وجب این سرزمین دفاع میکنم و دشمن را با دندانهایم تکه تکه میکنم و از صفحه
تاریخ محوش می کنم و امروز روزی است که خداوند مهربان سفره ای پهن کرده است تا هرکس فیضی برای آخرت از آن ببرد و کسی که بخواهد از این سفره غافل شود آتش دوزخ نصیب آن می شود.
من افتخار می کنم که در این جنگ شرکت نموده ام و این جان ناقابل را برای خدا و ملتم و سرزمینم فدا می کنم و بزرگترین آرزو و افتخارم این است که شهید شوم. من از امام امتم و از آن قائد اعظم و معلم سلحشور و آن خمینی کبیر می خواهم که برایم دعا کند تا شهید شوم. ان شاء الله.
 
خاطره ای از خواهر شهید
قبل از پیروزی انقلاب یک بار که به مرخصی آمده بود نوار صدای آقا را همراه با چند عکس از ایشان به خانه آورده بود ونوار سخنرانی آقا را گذاشته وبلند کرده بودند، من رفتم وبه ایشان گفتم برادر جان تو را به خدا صایش را کم کنید هنوز اهالی نوخندان به آن صورت با آقا آشنا نیستند می ترسم شما را دستگیر کنند، به من گفت: جانم فدای آقا بگذار سرو جانم در راه آقا وانقلاب فدا شود.
                                                             
 
معصومه صابری خبرنگارایثار رضوی در شهرستان درگز