مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس عنوان کرد

شهدا برای حفظ و حراست از دین به شهادت رسیدند

تاریخ انتشارپنجشنبه ۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۳
کد مطلب : ۳۰۴۱۴۵
راهی با اشاره به اینکه سیره و راه شهدا باید در جامعه بیش از پیش تسری یابد، گفت: شهدا برای حفظ و حراست از دین به شهادت رسیدند.
شهدا برای حفظ و حراست از دین به شهادت رسیدند
به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز ، «رجبعلی راهی»، امروز (چهارشنبه 6 شهریور) در همایش تجلیل از متولیان حسینیه های فعال شهدا در سطح فارس که در سالن شهید دستغیب، حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع)، برگزار شد، گفت: شهدا برای حفظ و حراست از دین به شهادت رسیدند.
 
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس با اشاره به اینکه این روزها در آستانه ماه محرم برای پدران و مادران شهدا که در بیمارستان هستند و سایر بیماران دعا کنیم، افزود: حسینیه به نام شهدا توسط والدین شهدا ایجاد شده است و آن را با عنوان «حسینیه شهدا» می شناسیم.
 
وی با یادآوری این مطلب که 82 حسینیه شهید در فارس وجود دارد که 52 مورد آن فعال است و امروز تجلیل می شود، اظهارداشت: سیره و راه شهدا باید در جامعه بیش از پیش تسری یابد.
 
راهی با اشاره به اینکه عزت از سوی خدا به خوبان همچون اهل بیت (ع) داده می شود و شهید هم از سوی خداوند دارای عزت است، تاکید کرد: خانواده شهدا سرافزار هستند و این عزت را از شهید دارند.
 
این مقام مسئول با تاکید بر اینکه موضوع عاشورا از قدیم سینه به سینه به ما رسید، اضافه کرد: حضرت امام حسین (ع) به شهادت رسید تا زیربار ظلم نرود و ایشان خطی ترسیم کردند که شیعه نامیده می شود، اگر عاشورا نبود شاید شیعه هم وجود نداشت.
 
وی با اشاره به اینکه آمریکا با آن همه زور و پول در حال التماس کردن برای صحبت با ایران است، افزود: اقتدار یک کشور به رهبری است که ما به خوبی از آن بهره مندیم.