فرماندار زاهدان:

حفظ کرامت خانواده شهدا و رزمندگان اسلام در دستور کار نهادها و ادارات باشد

تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۲
کد مطلب : ۳۰۵۸۳۸
«مهدی ابوذر نخعی» با تاکید بر اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گفت: حفظ کرامت خانواده شهدا و رزمندگان اسلام باید در دستور کار نهادها و ادارات قرار بگیرد.
حفظ کرامت خانواده شهدا و رزمندگان اسلام در دستور کار نهادها و ادارات باشد
به گزارش خبرنگار دفاع پرس در زاهدان، جلسه هماهنگی همایش ملی نکوداشت پیشکسوتان جهاد و مقاومت در دفاع مقدس با حضور «مهدی ابوذر نخعی» فرماندار زاهدان و سردار سرتیپ دوم پاسدار «غلام‌نبی کوهکن» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سیستان و بلوچستان برگزار شد.
در این دیدار، «مهدی ابوذر نخعی» فرماندار زاهدان با تاکید بر اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اظهار داشت: حفظ کرامت خانواده شهدا و رزمندگان اسلام باید در دستور کار نهادها و ادارات قرار بگیرد.
وی افزود: تعریف شدن کمیته‌های اجرایی برای این همایش ضروری است این کمیته‌ها شامل کمیته اطلاع رسانی با محوریت صدا و سیما، تبلیغات و رسانه با مسئوليت فرهنگ و ارشاد اسلامی، پشتیبانی با مسئوليت صنعت معدن، کمیته امنیت با مسئوليت ناحیه بسيج زاهدان و تجلیل با محوریت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و مشارکت دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش و شهرداری‌ها و کلیه سازمان‌ها و ادارات لشکری و کشوری انجام شود.
این مسئول بیان داشت: تقسیم کار طبق یک بخشنامه و دستورالعمل و دیدن شاخص برای برگزاری این همایش بزرگ مورد توجه دستگاه‌ها قرار گیرد.
وی اظهار داشت: تجلیل از رشادت‌ها و ایثارگری‌های شهداء و رزمندگان اسلام به عنوان یک اصل دارای اهمیت بوده و هر دستگاهی بر حسب توان خودش از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و جانبازان و رزمندگان دوران دفاع مقدس در اداره اعم از بازنشسته و شاغل در زیر مجموعه‌اش تقدیر به عمل بیاورد.
سردار «غلام‌نبی کوهکن» مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سیستان و بلوچستان هم گفت: برگزاری همایش پیشکسوتان جهاد و مقاومت گامی مهم برای تجلیل از خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگران و تلاشی موثر برای حفظ و احیای فرهنگ ایثار و شهادت در سطح استان و منطقه است.
وی اظهار داشت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در گام دوم انقلاب اسلامی از موضوعات دارای اهمیت بوده که همگان ملزم به اجرای برنامه‌های خاص و ویژه در این حوزه هستیم.
سردار کوهکن ادامه داد: تمام دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها، سپاه، ارتش، دانشگاه‌ها، صدا و سیما، آموزش و پرورش، شهرداری‌ها، فرمانداران، استانداری و غیره برای اجرای مطلوب برنامه‌ها و برگزاری همایش‌ها سهم دارند و ما نیز در اداره کل حفظ آثار بر حسب توان خود به عزیزان کمک می کنیم.
در ادامه «غلامرضا آذرخش» مسئول امور پیشکسوتان اداره کل حفظ آثار دفاع مقدس سیستان و بلوچستان ابلاغیه همایش را برای حاضران در جلسه قرائت کرد.
سایر حاضران در جلسه نیز به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.