وصیتنامه وزندگینامه پاسدار شهید عبدالله جلیلی از درگز

تاریخ انتشاريکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۷
کد مطلب : ۳۰۶۱۴۴
شهید عبدالله جلیلی در سال 1330 چشم به جهان گشود و در هشتم آذر 1360 در بستان، به مقام رفیع شهادت نائل آمدند.
وصیتنامه وزندگینامه  پاسدار شهید عبدالله جلیلی از درگز
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، پاسدار شهید عبدالله جلیلی سال 1330 در خانواده ای مذهبی در روستای جشن آباد از توابع شهرستان درگز چشم به جهان گشود.
تحصیلات خود را تا چهارم ابتدائی ادامه داد و پس از آن جهت امرار معاش به شغل کشاورزی و دامداری روي آورد.
در طی دوران جوانی پسری فعال و پرکار بود و حدود چند سالی در حوزه علمیه، به  تدریس طلبگی مشغول بود و همین امر در روحیه شهید جلیلی خیلی تاثیر گذاشت
و چنان به اسلام پایبند شده بود که هیچ گاه از نماز و روزه و سایر واجبات خود کوتاهی نورزید و در میان دوستان به نیکی و خوبی مشهور بود.
پس از پیروزی انقلاب به دلیل عشق و علاقه ای که به اسلام و انقلاب و رهبری داشت به عضویت سپاه پاسداران درآمد، که این شیفتگی در سرتاسر وصیتنامه اش مشهود است.
 
فرازی از وصیتنامه پاسدار شهید عبدالله جلیلی
تا این جوانان غیور و رزمنده و عاشق شهادت که در اصل راه حسین(ع) را در پیش دارند در میدان هستند هیچ اجازه ای به منافقین و صدام و اربابان کثیف و پلیدش شیطان
بزرگ و شیطان هایش در منطقه نخواهند داد. وی در بخش از وصیتنامه اش چنین می نويسد او که برای دفاع از آرمان های جمهوری اسلامی مردانه در برابر تجاوز و استکبار جهانی اسقامت کرد و لحظه ای از حضور در میادین نبرد خسته نشد.
در بخش دیگری از وصیتنامه خطاب به خانواده اش چنین می نویسد: پدر و مادر مهربانم امیدوارم با صبر و شکیبایی شما خداوند از تقصیر این حقیر بگذرد و ما را مورد لطف خود قرار داده و فدای سرباز کوچک حسین بن علی بنماید و به همسرم از خداوند متعال می خواهم که صبر جزیل به تو عنایت کند.
انتهای پیام/ 
 
معصومه صابری خبرنگار ایثار رضوی در شهرستان درگز