مسئول نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس گیلان خبر داد:

برگزاری همایش استانی«آیه‌های ایثار»

تاریخ انتشارسه شنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۳
کد مطلب : ۳۰۶۳۵۰
برگزاری همایش استانی«آیه‌های ایثار»
به گزارش ایثار گیلان و به نقل از خبرگزاری دفاع مقدس،سمیه اقدامی،مسئول نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس گیلان در ششمین جلسه کمیته بانوان هفته دفاع مقدس که صبح روز یکشنبه 24 شهریور 98 در دفتر امور زنان استانداری گیلان برگزار شد با اشاره به نقش و جایگاه بانوان و زنان ایثارگر گیلان در دفاع‌ مقدس،اظهار داشت:زنان گیلانی در طول  هشت سال دفاع مقدس دوشادوش مردان در جبهه‌ها و ستادهای پشتیبانی حضوری پررنگ و تأثیرگذار داشتند.
دبیر کمیته بانوان ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس گیلان با بیان اینکه استان گیلان هشت هزار شهید، 22 هزار جانباز، دو هزار و 960 آزاده، 33 زن شهیده و 340 زن رزمنده دارد،افزود:تمامی شهدا،رزمندگان و آزادگان در طول هشت سال دفاع مقدس از نعمت مادر،خواهر و همسر بهره مند بودند که هر کدام از این افراد به نوبه خود راویان و از یادگاران آن ایام هستند.
اقدامی با بیان اینکه زن عصاره خانواده است،گفت:بعد از گذشت 39 سال از سالروز بزرگداشت هفته دفاع مقدس تمامی دستگاه های استان می بایست با برگزاری برنامه های شاخص و تجلیل از این اسوه های صبر و مقاومت قدر و جایگاه مادران و همسران شهدا و زنان رزمنده استان را دانسته و از آنها تجلیل و قدردانی کنند.
وی با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی سمبل عشق،ایثار و حماسه است،گفت:در این راستا ستاد بزرگداشت سی‌ونهمین سالروز بزرگداشت هفته دفاع مقدس تشکیل شده که کمیته بانوان یکی از کمیته‌های ویژه در این حوزه  به شمار می‌آید.
این مقام مسئول با عنوان اینکه هفته دفاع مقدس بهانه‌ای برای تجلیل از زنان و بانوان حماسه‌ساز ایرانی است،عنوان کرد:در این راستا برنامه‌هایی در سطح استان تدارک دیده شده است.
وی از برگزاری ویژه برنامه «آیه های ایثار»در صبح سوم مهر در سالن شهید انصاری خاتم الانبیا (ص) رشت خبر داد و افزود:در این همایش استانی که با حضور خانواده های معظم شهدا،ایثارگران و خانواده های ستاد کل نیروهای مسلح استان برگزار می شود«سیده نسا هاشمیان»همسر سردار شهید محمد اصغری خواه و نویسنده برتر دفاع مقدس به سخنرانی و خاطره گویی خواهد پرداخت.
اقدامی در ادامه از نشست نویسندگان زن استان گیلان با«معصومه رامهرمزی»در گیلان خبر داد و گفت:صبح دوم مهر سال جاری در دبیرستان شاهد دخترانه رشت جمعی از اصحاب نویسنده زن استان و دانش آموزان با رامهرمزی زن امدادگر و نویسنده برتر کشور در حوزه زنان دفاع مقدس نشست و گفت‌وگویی خواهند داشت.
مسئول نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس گیلان ضمن برشمردن برنامه‌های کمیته زنان دفاع مقدس گفت:تجلیل از بانوان شاخص ایثارگر در انقلاب و دفاع مقدس،دیدار با خانواده شهدا و رزمندگان،اجرای برنامه قصه‌گویی در مدارس و مهد کودک‌های سراسر استان،غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدا،همایش همسران فرماندهان هشت سال دفاع مقدس،یادواره شهدای زن،اجرای تئاتر خیابانی،برگزاری مسابقه کتابخوانی در فضای مجازی،برگزاری خاطره گویی زنان ایثارگر در شهرستان لنگرود،برپایی نمایشگاه عکس و... ازجمله برنامه‌‌های حوزه زنان دفاع مقدس استان گیلان در هفته دفاع مقدس است.
انتهای پیام