با عرشیان :

شهید سید محمد اسحاقی

تاریخ انتشارشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۶
کد مطلب : ۳۰۷۱۹۳
خلعت شهادت رزق کریم و ویژه خدا است که ملائک پروردگار بر تن بندگانی می پوشند که به یک تجارت سودمند دست زدند و جان خود را دادند و رضوان خداوند را ستادند.
شهید سید محمد اسحاقی
سپاس بی حد خدای را سزاست که خود شاهد بر خود و اولین شهید بر عالم است و لباس شهادت را زیباترین قرارداد و به تن بندگان برگزیده خود اختصاص داد.
درود خداوند و فرشتگان درگاهش بر پیامبر شاهد و امامان شهید که بر جمیع شهدای تاریخ امامند.
خلعت شهادت رزق کریم و ویژه خدا است که ملائک پروردگار بر تن بندگانی می پوشند که به یک تجارت سودمند دست زدند و جان خود را دادند و رضوان خداوند را ستادند.
آری این بندگان برای شرفیابی به آستان قدس ربوبی و حضیره قدس بهشتی و بهشت رضوان ،خلعت نورانی و زیبای شهادت پوشیدند و وارد شدند.
شعاع نورانی،وسعت خوشبختی و دایره فرح شهید آنقدر گسترده است که افزون بر خانواده و  بستگان درجه یک،ده ها همسایه و هم وطن و خدمتگذار آستان شهیدان را نیز در شعاع ، وسعت و دایره خود قرار می دهند و پس از انبیاء و معصومین دست و دلبازترین شافعان روز جزا هستند.
می‌خواهیم هر روز هفته را با نامی و یادی از این ستاره‌ها،‌ شب کنیم و کار را با تبرک و مدد از این عارفان عاشق آغاز؛
باشد که ادای دینی باشد بر آن همه رشادت،شهامت،مجاهدت و شجاعت...انشالله

زندگینامه شهید 

شهید سید محمد اسحاقی در سوم شهریور سال ۱۳۴۱ در روستای چهارده آستانه اشرفیه چشم به جهان گشود. او دانشجوی رشته تاریخ دانشگاه شهید بهشتی تهران و راوی دفاع مقدس و خبرنگار روزنامه‌های اطلاعات و کیهان بود و و بارها مقالات بسیاری در زمینه تاریخ و سیاست به رشته تحریر در آورد.
پس از شروع جنگ تحمیلی طی هفت مرحله اعزام بمدت سه سال و هشت ماه و هفت روز در جبهه های جنگ تحمیلی حضوری حماسی و دلاورانه آفرید و در دوران جنگ گزارش های مفصلی از عملیات رمضان، والفجر ۱، ۲، ۳، ۴ و کربلای ۳، ۴، ۵انجام داد و با دشمنان اسلام جنگید.
شهید سید محمد اسحاقی سرانجام در ۲۹ دی ماه ۱۳۶۵ در عملیات کربلای ۵ در منطقه شلمچه بر اثر اصابت ترکش خمپاره به فیض شهادت نائل آمد و پیکر مطهرش در جوار همرزمانش در گلزار شهدای رشت آرام گرفت.

گلچینی از وصیت نامه شهید
* شهیدان اسلام با جوانمردی از مرزهای اندیشه وحی محافظت کردند و جان پاک خود را برای رسیدن به معشوق فدا کردند و باغ زندگی این دنیای فانی را وداع گفتند.
* شما مردم را وصیت می کنم به پیروی از حضرت امام خمینی روح خدا آن نایب بر حق ولی عضر (عج)
* مردم بدانید امام خمینی بر حق است.
* مبادا او را تنها بگذارید ، اگر دنیا و آخرت را می خواهید ، از راه امام که همان راه الله و اولیا الله است پیروی کنید.
* شما باید ابوالفضل گونه و زینب گونه و یاسر گونه راه پر افتخار شهادت را ادامه دهید.

انتهای پیام