پاسداری از آرمان شهدا وظیفه همگان است

تاریخ انتشاريکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۲
کد مطلب : ۳۰۷۳۹۸
مدیرکل بنیاد خراسان رضوی گفت: حفاظت و پاسداری از خون و آرمان شهدا و ایثارگران وظیفه همه مسئولان و آحاد مردم است.
پاسداری از آرمان شهدا وظیفه همگان است
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام حسین معصومی همزمان با فرا رسیدن هفته دفاع مقدس، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: هفته دفاع مقدس بهترین فرصت برای شناخت سلحشوری و جان‌فشانی‌های رزمندگان و آشنایی این نسل با رشادت‌های آنها است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: انتظار داریم اهالی رسانه، مدیران و مسئولان اجرایی، معلمان و پیشکسوتان به نسل‌های نوجوان و جوان جامعه بگویند که ایران اسلامی آغازگر جنگ نبود، بلکه در برابر تجاوزگری‌ها از کیان و کشور خود دفاع کرد.
وی خطاب به اهالی رسانه گفت: استان خراسان رضوی 17 هزار و 226 شهید، 49 هزار و 286 جانباز و سه هزار و 396 آزاده تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است، که اهالی رسانه می‌توانند این جمعیت عظیم فداکار را به مردم معرفی کنند.
حجت الاسلام معصومی افزود: در حال حاضر از بین 49 هزار و 286 جانباز 43 هزار و 198 نفر در قید حیات و شش هزار و 88 نفر به سرای باقی شتافتند. همچنین از بین سه هزار و 396 آزاده سرافراز سه هزار و 95 نفر در قید حیات و 301 نفر به دیار حق شتافتند.
مدیرکل بنیاد خراسان رضوی در همین راستا افزود: این آمار صرفا برای جانبازان و آزادگانی است که در بنیاد پرونده دارند، ممکن است مجروحانی باشند که همچنان تشکیل پرونده نداده و با برگزاری کمیسیون پزشکی به تعداد جانبازان افزوده می‌شود.
وی در خصوص جامعه ایثارگری افزود: کل جامعه هدف خانواده‌های شهدا، جانبازان و آزادگان 365 هزار و 107 نفر است که از این تعداد 312 هزار و 325 نفر در قید حیات هستند و بنیاد به این عزیزان خدمات ارائه می‌کند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی در پایان تصریح کرد: حفاظت و پاسداری از خون و آرمان شهدا و ایثارگران وظیفه همه مسئولان و آحاد مردم است.
انتهای پیام/