مدیر کل بنیاد خراسان رضوی

تکریم مادران شهدا تکریم ارزش ها در جامعه است

تاریخ انتشارشنبه ۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۵
کد مطلب : ۳۰۸۷۴۳
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خراسان رضوی گفت: دیدار با خانواده ی شهدا در حقیقت تکریم و زنده نگه داشتن ارزش ها در جامعه ی اسلامی است.
تکریم مادران شهدا تکریم ارزش ها در جامعه است
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، حسین معصومی در دیدار با مادر شهیدان حسن، علی و محمد اعتمادی عیدگاهی و جانباز سرافراز ابوطالب زحمتکش ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ی شهیدان گفت: خانواده‌های معزز شهدا با تقدیم فرزندان خود پایه‌های نظام را استحکام بخشیدند و جایگاه و مقام ارزشمندی نزد خداوند دارند.
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی افزود: بر دستان مبارک همه ی پدر و مادرانی که با ایثار و فداکاری از نثار جان فرزندان عزیزشان در راه قرآن و اسلام دریغ نورزیدند بوسه زده و دیدار و تکریم این بزرگواران را وظیفه ی همه مسئولان می‌دانم.
وی تاکید کرد: مادران شهدا گنجینه‌های تاریخ هستند و دیدار این عزیزان يادآور صبر و ايثار مادرانه‌ آنان و استقامت حماسه‌سازان هشت سال دفاع مقدس و انقلاب و تكريم ارزش‌های نظام اسلامی است.
 حجت الاسلام معصومی تصریح کرد: گرامیداشت یاد و نام شهدا به عنوان طلایه داران انقلاب اسلامی باید همیشه در دلها جاری و ساری بوده و این فرهنگ ناب به عنوان یک فرهنگ ارزشی در جامعه نهادینه شود و به نسل های آینده هم انتقال یابد.
وی خاطر نشان کرد: امروز به میمنت یاد و نام شهدا، انقلاب ما بیمه شده و به عنوان الگویی بارز و جامع در اختیار کشورهای تحت سلطه قرار گرفته تا پرچم مبارزه با ظلم، ستم واستکبار را  به اهتزاز در آورند و با ظالمان و ایادی استکبار، به مبارزه و نبرد برخیزند.
این دیدار با حضور حسن جعفری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، حسن فتحی نیا مشاور استاندار در امورایثارگران خراسان رضوی و حجت الاسلام سید هادی موسوی پور و محمد حسن صمدی  روسای مناطق سه و یک مشهد مقدس برگزار شد. 
 شهیدان حسن، علی و محمد اعتمادی عیدگاهی در 11 بهمن 1345، اول اردیبهشت 13442 و اول آذر 1339 چشم به جهان گشودند و در پنجم بهمن 1365، اول، فروردین1360و 30 اردیبهشت 1365در عملیات کربلای پنج، والفجر نه و درگیری با ضد انقلاب به مقام رفیع شهادت نائل آمدند.
همچنین جانباز 70درصد ابوطالب زحمتکش در نهم خرداد 1366 در منطقه مهران از ناحیه شنوایی مجروح و به مقام رفیع شهادت نائل آمد.
انتهای پیام/