کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

حضور بنیاد در نمایشگاه تجهیزات توان‌بخشی جانبازان و صنایع پزشکی وابسته

12 مهر 1398 ساعت 11:45

بنیاد شهید و امور ایثارگران در پنجمین نمایشگاه بین‌المللی «تجهیزات توان‌بخشی، معلولین، جانبازان، سالمندان و صنایع پزشکی وابسته»، با برپایی غرفه‌های تخصصی، حضوری فعال دارد.


به گزارش «ایثار»، پنجمین نمایشگاه بین‌المللی «تجهیزات توان‌بخشی، معلولین، جانبازان، سالمندان و صنایع پزشکی وابسته»، روز سه‌شنبه 9 مهرماه، هم‌زمان با روز جهانی سالمندان در بوستان گفت‌وگو افتتاح شد.
بنیاد شهید و امور ایثارگران برای پنجمین سال متوالی با دایر کردن غرفه‌های تخصصی مرتبط با جانبازان نخاعی و تجهیزات پزشکی در این نمایشگاه حضوری فعال دارد و محصولات ارائه‌شده شرکت متد و محصولات آموزشی و تصویری اداره کل امور تخصصی و گروه‌های ویژه مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار گرفته است.
 
حضور فعال غرفه‌های شرکت متد، انجمن جانبازان نخاعی و اداره کل امور تخصصی و گروه‌های ویژه بنیاد
 عبدالرضا عباسپور معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران با حضور در این نمایشگاه و بازدید از غرفه‌ها، بابیان اینکه این نمایشگاه با استقبال تولیدکنندگان داخلی تجهیزات پزشکی مواجه شده است اظهار داشت: شرکت متد، انجمن جانبازان نخاعی و اداره کل امور تخصصی و گروه‌های ویژه بنیاد ازجمله زیرمجموعه‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران هستند که در این دوره از نمایشگاه به عرضه محصولات خود پرداختند.
وی افزود: در این نمایشگاه سعی شده که جانبازان و معلولین به سمت خرید تجهیزات پزشکی داخلی جذب شوند، تولیدکنندگان نیز به سمت ساخت تجهیزاتی رفته‌اند که نیاز ایثارگران و معلولین را تأمین کند تا ان شاءلله در آینده‌ای نزدیک با خرید تجهیزات پزشکی تولید داخلی به خودکفایی برسیم.
معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران خاطرنشان کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران در تلاش است با همکاری سازندگان ایرانی و افرادی که درگذشته در این زمینه فعالیت داشتند برخی مشکلات را مرتفع کنند.
 
فعالیت غرفه تشکل خانه نور ایرانیان بصیر و انجمن جانبازان نخاعی ایرانیان
 عادل مهری مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان وتشکل های شاهد و ایثارگر نیز ضمن بازدید از این نمایشگاه به حضور دو غرفه تشکل خانه نور ایرانیان بصیر و انجمن جانبازان نخاعی ایرانیان اشاره کرد و گفت: در غرفه خانه نور ایرانیان بصیر انواع تجهیزات پزشکی باکیفیت‌های گوناگون تولیدشده و قابل‌عرضه است، در حوزه ویلچیر نیز جانبازان قطع عضو ایده‌هایی دارند که اگر تولیدکنندگان حمایت مالی شوند کمک بسیار بزرگی در ارائه خدمات به ایثارگران و معلولین خواهد شد.

تولید 236 فیلم و کلیپ آموزشی آسیب نخاعی
مسعود جوادی پروانه مدیرکل امور تخصصی و گروه‌های ویژه بنیاد با تشریح محصولات ارائه‌کننده این غرفه به مراجعین گفت: بنیاد غنی‌ترین آرشیو فیلم و کلیپ‌های صوتی آسیب نخاعی را تولید کرده که شامل 236 فیلم و کلیپ می‌شود، در حوزه آموزشی نیز با کمک انجمن‌های مختلف نشست‌های مختلفی برگزارشده که 4 همایش در طول برگزاری این نمایشگاه تشکیل می‌شود.
وی افزود: از سال گذشته تاکنون 50 نشست و همایش آموزشی برگزارشده که در کانال مرکز ضایعات نخاعی در آپارات بارگذاری شده است، از سوی دیگر با پشتیبانی و مشارکت انجمن ضایعات نخاعی استان تهران، 2000 بسته آموزشی تهیه‌ شده است.
مدیرکل امور تخصصی و گروه‌های ویژه بنیاد همچنین به ساخت 4 اپلیکیشن زخم فشاری، آموزشی ویژه پزشکان، آشنایی با آسیب نخاعی و پیک آموزش آسیب نخاعی اشاره کرد و خاطرنشان ساخت که این اپلیکیشن ها را می‌توان در تلفن‌های همراه نصب کرد.

استقبال مراجعین از قطعات یدکی ویلچیر شرکت متد
صابر خرسندی مدیر بازرگانی شرکت متد، بابیان این‌که در نمایشگاه سال جاری، این شرکت طیف کامل تجهیزات توان‌بخشی را ارائه می‌دهد گفت: پروتز، اروتز، ویلچیر، تسهیل‌کننده ویلچیر، قطعات یدکی ویلچیر، کتاب‌های آموزشی برای معلولین و جانبازان و ... ازجمله محصولات این شرکت است.
وی افزود: استقبال مراجعین تاکنون نسبت به سال گذشته بیشتر بوده است به‌ویژه قطعات یدکی ویلچیر که با استفاده از پرینتر سه‌بعدی ساخته‌شده بسیار موردتوجه قرارگرفته است، در کل محصولات این شرکت یک‌هفتم قیمت بازار نسبت به نمونه مشابه است.

حضور حداکثری جانبازان در غرفه انجمن جانبازان نخاعی ایرانیان
مهدی اسد زاده عضو هیئت مدیره انجمن جانبازان نخاعی ایرانیان اطلاع‌رسانی در خصوص آخرین دستاوردهای تجهیزات پزشکی به جانبازان را هدف حضور ایثارگران در این غرفه عنوان کرد و گفت: ما در این نمایشگاه از آخرین تجهیزات پزشکی ایثارگران عکس و فیلم تهیه‌کرده و به جانبازان اطلاع‌رسانی می‌کنیم.
وی افزود: در نمایشگاه سال جاری، ویلچیرها و تشک‌های بسیار مجهزی به نمایش گذاشته‌شده که با توجه به کهولت سن جانبازان و نیازهای آنها بسیار مناسب است، همچنین 4 نوع کشنده ویلچیر تولید ایران با کیفیت خوب و ویلچیرهایی به‌روز عرضه‌شده که تفاوتی آن‌چنان با نمونه خارجی ندارد.
 عضو هیئت مدیره انجمن جانبازان نخاعی ایرانیان خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی جانبازان نخاعی به دنبال تشک، تخت و ویلچیرهایی هستند که از زخم بستر جلوگیری کند و در سال جاری بیش از 20 نوع تجهیزات مناسب در این نمایشگاه برای این عزیزان عرضه‌شده است.

گفتنی است، پنجمین نمایشگاه بین‌المللی تخصصی تجهیزات و خدمات توانبخشی معلولین، جانبازان، سالمندان و صنایع پزشکی وابسته از تاریخ 9 الی 12 مهرماه 1398 از ساعت 10 الی 18 در محل دائمی نمایشگاه‌های تخصصی شهرداری تهران میزبان علاقه‌مندان است.
انتهای پیام/
 
 


کد مطلب: 309777

آدرس مطلب: http://www.isaar.ir/fa/news/309777/حضور-بنیاد-نمایشگاه-تجهیزات-توان-بخشی-جانبازان-صنایع-پزشکی-وابسته

ايثار
  http://www.isaar.ir