ایرنا:

ملت ایران با اقتدار از آرمان‌های امام راحل صیانت می‌کند

تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۱
کد مطلب : ۳۰۹۸۶۶
اراک - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: ملت انقلابی و مومن ایران اسلامی با اقتدار از آرمان‌های انقلاب اسلامی، امام راحل و مقام معظم رهبری صیانت می‌کند.
ملت ایران با اقتدار از آرمان‌های امام راحل صیانت می‌کند
به گزارش ایرنا، آیت الله «قربان‌علی دری نجف‌آبادی» روز پنجشنبه در کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در جنگ تحمیلی و ۶ هزار و ۲۰۰ شهید استان مرکزی در مصلی بیت‌المقدس اراک، افزود: ملت ایران اسلامی به‌خصوص استان مرکزی در این کنگره یک‌بار دیگر با آرمان‌های امام راحل و شهدا تجدید کردند و گام دوم انقلاب اسلامی را بر اساس راهبردهای مقام معظم رهبری با قوت به پیش برده و نسبت به اهداف والای انقلاب، امام راحل و شهدا وفادار می‌مانند. 
وی ادامه داد: ملت ایران به آرمان‌های بلند امام راحل ایمان داشته و با تمام توان در راستای تحقق تمدن و فرهنگ اسلامی و نجات منطقه از وجود دشمنان اسلام و انقلاب در صحنه هستند. 
امام جمعه اراک بیان کرد: جوانان غیرتمند ایران اسلامی و استان مرکزی، دانشجویان، دانش‌آموزان، طلاب، بسیجیان، نیروهای نظامی و انتظامی و خانواده‌های معظم شهدا وفادار به انقلاب اسلامی هستند و با بصیرت در چهار دهه از ارزش‌های دینی و انقلابی دفاع کرده و با آگاهی، زمان‌شناسی و دشمن شناسی توطئه‌های دشمنان را بی‌اثر کرده اند.
آیت الله دری نجف‌آبادی تاکید کرد: هویت اسلامی، انقلابی و عشق به اهل بیت(ع) و مبارزه با طاغوتیان و مزدوران شرق و غرب ارمغان الگوی حکومتداری ارایه شده از سوی امام راحل به ملت ایران است و مردم با استقامت و اقتدار پای این آرمان‌های مقدس ایستاده‌اند. 
وی افزود: اقشار مختلف مردم استان مرکزی به‌خصوص سپاه روح‌الله بیش از پنج سال است که برای برگزاری این کنگره ملی تلاش می‌کند و ۲۲ جلد کتاب و ۱۳۰ اثر ماندگار در این راستا تدوین شده است. 
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: تقدیم ۶ هزار و ۲۰۰ شهید در دوران دفاع مقدس برگ زرین این استان در تاریخ انقلاب اسلامی است و در گام دوم انقلاب اسلامی نیز مردم همیشه در صحنه در سایه ولای فقیه با قوت به پیش می‌روند و کارنامه‌ای درخشان‌تر از گام اول خواهند داشت.
مشروح بیانات و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست اندرکاران برگزاری کنگره ملی نقش امام راحل در جنگ تحمیلی و ۶ هزار و ۲۰۰ شهید استان مرکزی امروز در اجلاسیه نهایی برای حاضران ارایه شد.
کنگره نقش امام خمینی(ره) در جنگ تحمیلی و ۶ هزار و ۲۰۰ شهید استان مرکزی از سال ۱۳۹۳ در اراک کلید خورد و در این مدت ۱۶ اجلاسیه شهدا و اقشار مختلف از قبیل دانشجویان، پیشکسوتان، روحانیت، امر به معروف و نهی از منکر، شهدای گمنام، فرهنگی و دانش‌آموزی، سنگرسازان بی‌سنگر، کارگران و بانوان برگزار شد.
اجلاسیه نهایی این کنگره ملی روز پنجشنبه با حضور سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مصلی بیت‌المقدس اراک جریان دارد.
اراک مرکز استان مرکزی است و این کلانشهر بیش از یک میلیون و ۴۴۰ هزار نفر جمعیت دارد.
۶۹۹۱/۳۰۱۷/۶۰۱۳/