تاکید استاندار فارس بر تدوین برنامه سالانه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت

تاریخ انتشاريکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۱
کد مطلب : ۳۱۰۳۷۴
استاندار فارس خواستار تدوین برنامه سالانه و پنج ساله توسط دستگاه‌های اجرایی استان در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شد.
تاکید استاندار فارس بر تدوین برنامه سالانه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت
به گزارش ایثار از فارس ؛ استاندار فارس در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان با تاکید بر اینکه یاد شهدا نباید از ذهن‌ها خارج شود، گفت: گسترش فرهنگ ایثار و شهادت نیاز همیشگی جامعه و باعث حرکت به سمت فتح قله‌های معنوی است.
عنایت الله رحیمی مهمترین روش توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را عمل به اهداف شهدا دانست و با تاکید بر اینکه همه ما مسئول تحقق این اهداف هستیم، خاطرنشان کرد: امروز خدمت صادقانه و خالصانه بزرگترین اقدام در جهت اهداف شهدای گرانقدری است که جان خود را در دفاع از مرزهای اعتقادی و کیان میهن به پیشگاه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تقدیم کرده اند.
وی بیان کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تنها وظیفه یک دستگاه مثل بنیاد شهید و امور ایثارگران نیست بلکه نیازمند ایجاد کارگروهی متشکل از دستگاه های اجرایی است.
این مقام عالی دولت در استان فارس افزود: امروز همه ما موظف به اجرایی کردن اهداف خالصانه شهدا هستیم و برای عملیاتی کردن این اهداف می بایست فعالیت‌های این حوزه را در قالب برنامه های میان‌مدت و کوتاه مدت طرح ریزی و آماده کنیم.
استاندار فارس همچنین دستگاه‌های اجرایی استان را مکلف کرد در چارچوب وظایف خود برنامه‌های یکساله و پنج ساله در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و توجه عملی به خانواده شهدا و ایثارگران تدوین کرده و از جلسه آینده این برنامه‌ها به تصویب شورا برسد.
رحیمی با انتقاد از برخی از مشکلاتی که خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در حوزه درمان با آن رو به رو هستند، گفت: به رغم اقداماتی که تا کنون انجام شده وضعیت درمانی برای این عزیزان مطلوب نیست و نیازمند تلاش بیشتری است.
وی همچنین خواستار تشکیل ستادی برای بازسازی تمثال شهدا، نامگذاری معابر و  رصد فصلی این موضوع شد.
انتهای پیام/