کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

تفکر سکولار جامعه را به سمت سستی می‌برد‌

15 مهر 1398 ساعت 8:14

پیشکسوت دوران دفاع مقدس با بیان اینکه تفکر سکولار جامعه را به سمت سستی می‌برد‌، گفت: کسانی که فکر می‌کنند تفکر سکولار آن‌ها را نجات می‌دهد در اشتباهند.


به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، سردار علی مولوی حقیقی ظهر امروز در مراسم سومین روز شهادت سردار شهید ابراهیم غلامی در بیرجند اظهار داشت: شهید ابراهیم غلامی تمام دوران عمر خود را به مجاهدت و مبارزه و برای دفاع از انقلاب در هجرت گذراند.
وی گفت: مرگ و حیات و سرگذشت هر یک از انسان‌ها در دست خدا است و خداوند متعال در قرآن می‌فرماید گروهی از شما به مرگ طبیعی خواهید مُرد و کسانی که در راه خدا و مجاهدت کشته می‌شوند به آن‌ها مُرده نگویید بلکه آنها زنده هستند و در نزد خدا روزی می‌خورند.
این رزمنده دوران دفاع مقدس افزود: آنچه در زندگی مجاهدان فی سبیل الله است این بوده که نه به اراده خود حرکت و می‌جنگند و نه مُزدی که خدا به پاس جهاد به آنها می‌دهد در دست آنهاست بلکه خود خدا اجر و پاداش می‌دهد و آنهایی که این باور را ندارند یا نگاه مادی گرایی دارند اصل ایمان ذات اقدس الهی را باور نکردند.

مولوی حقیقی تصریح کرد: یک مجاهد فی سبیل الله ایمان به خدا را باور کرده و آنهایی که ایمان و اعتقاد به خدا پیدا کردند خداوند آنها را بی اجر باقی نمی‌گذارد.
این فرمانده دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: نتیجه دفاع از اسلام و نتیجه مجاهدت در راه خدا بهشت است و امروز در سراسر جهان اسلام با نام انقلاب اسلامی و انقلاب اسلامی با نام امام راحل و امام راحل با نام ولایت و انقلاب با امت ولایی شناسایی می‌شود.
مولوی حقیقی اظهار داشت: رزمندگان اسلام افتخارات زیادی برای انقلاب اسلامی آفریدند و کشوری که روزی مهد فعالیت‌های استکباری بود امروز بعد از چهل سال مهد ارزش‌ها و فعالیت‌های انقلابی است و این نتیجه مجاهدت رزمندگان بوده است.
وی افزود: کسانی که فکر می‌کنند تفکر سکولار آن‌ها را نجات می‌دهد در اشتباهند و سکولار آن‌ها را در دامن غرب و به سمت سستی می‌برد و مکتب دفاع از اسلام مکتب هویت و آزادگی است.
پیشکسوت دوران دفاع مقدس گفت: امروز با نام حسین(ع) و مکتب حسینی غوغایی در جهان برپا شده و آنچه در چند سال اخیر اتفاق افتاده ملت‌های مسلمان و غیرمسلمان در اربعین حسینی شرکت کرده و به کربلا می‌روند برای اینکه زیر بار ظلم نروند و اسلام احیا کنند.
مولوی حقیقی بیان کرد: شهادت درس آزادگی و مبارزه با ظلم و استکبارستیزی است و آنهایی که با الفبای شهادت آشنایی ندارند فرق بین به استقبال مرگ رفتن و مُردن طبیعی را نمی‌دانند و آنهایی که با نام شهید و شهادت و ایثارگری‌ لجاجت می‌کنند باید درس عبرت بگیرند.
وی عنوان کرد: همیشه استکبار جهانی در آستانه اربعین حسینی فعالیت‌هایی را آغاز می‌کند برای اینکه فرهنگ جهاد و شهادت کمرنگ شود و این تفکر عاشورایی را از بین ببرند و ما را بترسانند.


کد مطلب: 310431

آدرس مطلب: http://www.isaar.ir/fa/news/310431/تفکر-سکولار-جامعه-سمت-سستی-می-برد

ايثار
  http://www.isaar.ir