در شهرستان لردگان,

دیدار با خانواده کم سن وسال ترین رزمنده شهید کشور

تاریخ انتشاردوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۶
کد مطلب : ۳۱۰۴۶۳
فرمانده سپاه ناحیه لردگان با خانواده کم سن وسال ترین رزمنده دفاع مقدس دیدار کرد.
دیدار با خانواده کم سن وسال ترین رزمنده شهید کشور
به گزارش خبرگزاری بسیج از استان چهارمحال و بختیاری ؛ فرمانده  ناحیه لردگان در دیدار با خانواده شهید ظفر خالدی  ضمن قدردانی از خانواده شهید که چنین فرزندانی را تربیت کردند گفت: شهدا راه رسیدن به خدا را به خوبی فهمیدند و در این مسیر گام گذاشتند و ضمن ابدی نمودن نام خود توانستند ادامه دهنده نهضت عاشورا باشند.
سرهنگ پاسدار کرم نظری افزود: شهیدان و ایثارگران مظهر صلابت این مرز و بوم هستند ودیدار با خانواده  آنها یک وظیفه  و تکلیف اخلاقی است.
وی ادامه داد:امروز اقتدار وصلابت امت مدیون حماسه آفرینی شهیدان و ایثار گران است، عزیزانی که از همه تعلقات دنیوی گذشتند و به قرب الهی نائل آمدند .
شایان ذکراست: شهید ظفرخالدی دوم مرداد سال 1349 در روستای تنگ کلوره از توابع شهرستان لردگان به دنیا آمد و در حالی که دانش آموز کلاس اول راهنمایی بود داوطلبانه از سوی بسیج در جبهه حضور داشت.
در عملیات رمضان سال 1361 ظفر خالدی به همراه برادرش خدارحم خالدی جانانه در برابر دشمن ایستادگی کردند و فردای عملیات هیچکس از وضعیت آنها خبری نداشت و پس از  10 سال وقتی پیکر شهید ظفر خالدی به همراه برادرش خدارحم خالدی در کانالی در منطقه عملیاتی رمضان  پیدا شدند که در آغوش یکدیگربه شهادت رسیده بودند.
شهید خالدی در عملیات رمضان و در روز 23 ماه رمضان  حین عملیات با برادرش  در یک سنگر به شهادت رسیدند که کمتر از 12 سال داشت و پیکر این شهدا در  پنجم  مرداد 1378 در منطقه شلمچه کشف و به لردگان منتقل شدند.

انتهای پیام/