ماجرای جالب گم شدن دفتر شعر "آهنگران" و اعتراف شیرین جانباز گچسارانی

تاریخ انتشارسه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۴
کد مطلب : ۳۱۰۶۲۸
مراسم تبدیل به صحنه هایی خاص شد که خلق آن اتفاقات فقط از عهده رزمندگان استان ما برمی آمد به نحوی که جناب آهنگران شاید برای اولین بار پشت تریبون و هنگام مدیحه ثرایی مجبور به خنده بلند و زیبا می شود.
ماجرای جالب گم شدن دفتر شعر "آهنگران" و اعتراف شیرین جانباز گچسارانی
به گزارش خبرنگار ایثار از یاسوج ،ابوالحسن غلامی،جانباز قطع عضو گچسارانی در مطلبی نوشت:  آذرماه سال 65 رزمندگان گردان های استان کهگیلویه وبویراحمد در تیپ 48 فتح از جمله گردان امام حسین(ع) گچساران و باشت به محفلی حماسی با محوریت "حاج صادق آهنگران" دعوت شدیم؛ براساس تجربه هر موقع آقای آهنگران مراسمی را اجرا می کردند این احتمال می رفت که درآستانه یک  عملیات در خطوط مقدم قرار داریم.
 
رزمندگان با شور و حالی حماسی و معنوی در محل برنامه مستقر شدند،مراسم  تبدیل به صحنه هایی خاص شد که خلق آن اتفاقات فقط از عهده رزمندگان استان ما برمی آمد به نحوی که جناب آهنگران شاید برای اولین بار پشت تریبون و هنگام مدیحه ثرایی مجبور به خنده بلند و زیبا می شود.
 
همان روزهایی که صحبت های بچه گانه چپ و راست ، سردسیروگرمسیر،ترک و لر و...ارزش گفتن وشنیدن نداشت.به هرحال منم کناردوستان عزیزم اعم ازپاسداران و بسیجیان درمحل برنامه نشستم.
 
تحت امر یکی از دوستان ارکان گردان قرار گذاشتیم کاری کنیم که نه قبلش و نه بعدش صورت نگرفته بود و تکرارهم نشد،موضوع این بود که کمی سر به سر برادر آهنگران بگذاریم،همون ابتدای برنامه چشممان افتاد به دفتر سبز رنگ آهنگران.
 
 لذا بنا شد فکری به حال همین دفتر کنیم.با هدایت  برادر عزیزم جناب "کورش امدادی" ،هنگامی که به پایان مراسم نزدیک شدیم و رزمندگان برای دیدن "حاج صادق" هجوم می بردند به سرعت نزدیک  تریبون شدیم و برق آسا دفتر را برداشتیم و محل را ترک کردیم.
 
عصربود و سریع به چادر فرماندهی رسیدیم و سعی کردیم خود را به بی خبری بزنیم،طولی نکشید که بلندگوی مقر تیپ اعلام کرد که دفتر اشعار آقای آهنگران مفقود شده و باید پیداشود،ماهم مشغول اجرای سبک های لری با استفاده از اشعار و دنبال ردی از عملیات از طریق دفتر بودیم .
 
بعد از اینکه عوامل برگزاری مراسم اذیت شدند،دفتر را  به نحوی به دست برادر صادق احمدی چهار راه گشین (اخوی شهیدسجاد) رساندیم که کسی متوجه کم وکیف داستان نشود.حالا بعداز 35سال هم اعتراف و هم عذرخواهی از برادرآهنگران و عوامل برگزاری آن مراسم به یادماندنی که تعدادی از عزیزان چندروز بعد درعملیات کربلای چهار به شهادت رسیدند؛ ازجمله شهیدان:کریم محمدپور، یدالله فاطمی، علی حسن ظفری، الله بخش بوذرجمهری، فیضل الله درخوش،مختاردارخال و ابراهیم خالقی یاداربویه.
 
بعد از آن ماجرا تاکنون چندین بار در گچساران و هیئت رزمندگان تهران خدمت برادر آهنگران رسیدم ولی خدمتشان اعتراف نکردم. "اعتراف به خطا و عذرخواهی همراه با تلاش برای جبران، گم شده جامعه ما"به یاد اختلاسگران قهار".
 
انتهای پیام/