مدیرکل بنیاد استان قزوین تاکید کرد،

استفاده از ظرفیت‌های استان برای حل مشکل اشتغال ایثارگران

تاریخ انتشارسه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۴
کد مطلب : ۳۱۰۷۰۱
با توجه به سیاست‌های دولت مبنی بر چابک‌سازی ادارات دولتی و عدم جذب در دستگاه‌های اجرایی، باید از تمامی ظرفیت‌های استان به ویژه بخش خصوصی برای حل مشکل اشتغال جامعه ایثارگری استفاده کرد.
استفاده از ظرفیت‌های استان برای حل مشکل اشتغال ایثارگران
به گزارش ایثار واحد قزوین، غلامرضا حقایق‌پور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین در جلسه با احمد پایدار فرزند شهید و مدیرعامل شرکت کشت و صنعت شریف‌آباد، گفت: امنیت و آرامش امروز کشور مرهون رشادت‌های شهدا و ایثارگران است و در واقع خون این عزیزان، نظام اسلامی را بیمه کرده است.
وی با بیان اینکه باید اهتمام جدی برای حل مشکل اشتغال ایثارگران داشته باشیم، افزود: با توجه به سیاست‌های دولت مبنی بر چابک‌سازی ادارات دولتی و عدم جذب در دستگاه‌های اجرایی، باید از تمامی ظرفیت‌های استان به ویژه بخش خصوصی برای حل مشکل اشتغال جامعه ایثارگری استفاده کرد.
حقایق‌پور با اشاره به آمار بیکاری خانواده‌های شهدا و ایثارگران استان، گفت: امیدواریم با همکاری و مشارکت شرکت‌های بخش خصوصی و سایر دستگاه‌های اجرایی، بحران بیکاری به حداقل برسد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین افزود: اعتلای فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، با تکریم ایثارگران و خانواده‌های معظم شهدا امکان‌پذیر است که رفع مشکل اشتغال آنان در حال حاضر می‌تواند بهترین نوع تکریم باشد.
این مسئول ایجاد اشتغال را منجر به پویایی، حرکت در مسیر رشد و تعالی دانست و گفت: اشتغال‌زایی موجب رونق تولید و اقتصاد کشور می‌شود، و در این راه به‌کارگیری نیروهای جوان و نخبه شاهد و ایثارگر، قطعا باعث رشد و موفقیت خواهد شد.
در این جلسه مدیران شرکت کشت و صنعت شریف‌آباد، به تشریح فعالیت‌های واحدهای مختلف شرکت پرداختند.
شرکت کشت و صنعت شریف‌آباد وابسته به سازمان اقتصادی کوثر است که از سال 1362 در سه بخش دامداری، کشاورزی (زراعت و باغبانی) و پشتیبانی وارد عرصه تولید شده، در حال حاضر ۱۷۰ نفر پرسنل در بخش‌های مختلف دارد.
گفتنی است: در جلسه فوق محمدرضا شکوهی رئیس اداره اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین نیز حضور داشت.