معرفی کتاب :

زندگینامه شهید دکتر سیف الله عبدالکریمی

تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۲۸
کد مطلب : ۳۱۰۸۰۶
کتاب زندگینامه شهید دکتر سیف الله عبدالکریمی که به قلم اسماعیل رفاهی طالقانی و در 143 صفحه تهیه گردیده است روایتی از زندگی و فعالیت‌های این شهید بزرگوار می باشد.
زندگینامه شهید دکتر سیف الله عبدالکریمی
پیام امام خامنه ای (مدظله العالی) به مناسبت کتاب و کتابخوانی:
اکنون‌ ملت‌ ایران‌ باید عقب‌افتادگی‌ها را جبران‌ کنند.اینک‌ فرصت‌ بی‌نظیری‌ از حکومت‌ دین‌ و دانش‌ بر ایران‌،پدید آمده‌ است‌ که‌ باید از آن‌ در جهت‌ اعتلای‌ فکر و فرهنگ‌ این‌ کشور بهره‌ جست‌.امروز کتابخوانی‌ و علم‌آموزی‌ نه‌ تنها یک‌ وظیفه‌ ملی‌،که‌ یک‌ واجب‌ دینی‌ است‌.از همه‌ بیشتر،جوانان‌ و نوجوانان‌،باید احساس‌ وظیفه‌ کنند،اگر چه‌ آنگاه‌ که‌ انس‌ با کتاب‌ رواج‌ یابد،کتابخوانی‌ نه‌ یک‌ تکلیف‌،که‌ یک‌ کار شیرین‌ و یک‌ نیاز تعلل‌ناپذیر و یک‌ وسیله‌ برای‌ آراستن‌ شخصیت‌ خویستن‌،تلقی‌ خواهد شد،و نه‌ تنها جوانان‌،که‌ همه‌ نسل‌ها و قشرها از سردلخواه‌ و شوق‌ بدان‌ رو خواهند آورد.
 
کتاب زندگینامه شهید دکتر سیف الله عبدالکریمی که به قلم اسماعیل رفاهی طالقانی و در 143 صفحه تهیه گردیده است روایتی از زندگی و فعالیت‌های این شهید بزرگوار می باشد.
 
شهید دکتر عبدالکریمی  سال 1321 در یک خانواده مذهبی در بخش کومله از شهرستان لنگرود متولد شد و پس از طی تحصیلات دوران ابتدایی جهت فراگیری علوم دینی عازم حوزه علمیه قم شد و در محضر بزرگانی چون امام خمینی(ره)، بروجردی، شیرازی، محمدی گیلانی و ... تعلیم و پرورش یافت.
پس اخذ دیپلم وارد دانشگاه تهران شد و در رشته فلسفه و حکمت اسلامی مدارج عالی را طی نمود و پس از اتمام تحصیلات دانشگاهی در آموزش و پرورش و مدرسه عالی مدیریت گیلان مشغول به کار شده و سپس به عضویت هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد درآمد.
او همزمان با آغاز نهضت بزرگ امام خمینی(ره) نقش رهبری را در منطقه با سخنرانی‌هایش به عهده داشت. با پیروزی انقلاب اسلامی از طرف دانشگاه فردوسی مشهد جهت ادامه تدریس دعوت گردید و پس از چند سال با درخواست مردم به نمایندگی دوره اول مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.
شهید عبدالکریمی در دوران نمایندگی درخشش قابل توجهی در عرصه علم و سیاست داشته تا جایی که به سیبویه مجلس شهرت یافت و در غائله عزل بنی صدر مخلوع نقش محوری ایفا نمودند. سرانجام در شامگاه 7 تیر 1360 در انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی به همراه دیگر همرزمان خود از جمله شهید بزرگوار دکتر بهشتی به مقام شامخ شهادت نائل آمد و روح بلندش در جوار رحمت الهی آرام گرفت.
 
انتهای پیام