چانبازان، سربلندترین قهرمانان جبهه‌های دفاع مقدس هستند

تاریخ انتشارسه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۴
کد مطلب : ۳۱۱۱۹۷
مدیرکل بنیاد خراسان شمالی گفت: جانبازان، گمنام‌ترین و سربلندترین قهرمانان جبهه‌های دفاع مقدس هستند زیرا آن‌ها هر روز، زندگی در میان شعله‌های آتش را تجربه می‌کنند.
چانبازان، سربلندترین قهرمانان جبهه‌های دفاع مقدس هستند
به گزارش «ایثار»، سید عابس حسینی با حضور در بیمارستان امام حسن (ع) شهرستان بجنورد ضمن عیادت از جانباز 50 درصد شیمیایی «غلامحسن روحانی» با دیگر ایثارگران بستری‌شده در این بیمارستان دیدار و از آنان عیادت کرد.
حسینی با اشاره به خاص بودن شرایط جانبازان گفت: با گذشت بیش از دو دهه از پایان جنگ تحمیلی، همچنان بار رنج ناشی از جنگ‌زدگی و آسیب‌دیدگی بر دوش برخی از خانواده‌ها سنگینی می‌کند. در میان آسیب‌دیدگان از جنگ، جانبازان به‌ عنوان نمادهای عینی و ماندگار گفتمان ایثار و شهادت، از جایگاه ویژه برخوردار هستند.
وی همچنین گفت: جانبازان، گمنام‌ترین و سربلندترین قهرمانان جبهه‌های دفاع مقدس هستند زیرا آن‌ها هر روز، زندگی در میان شعله‌های آتش را تجربه می‌کنند.
غلامحسن صفایی معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی نیز در این دیدار گفت: یکی از دلایل بارزی که برای مقابله خصمانه جهان استکبار با اصول اسلام می‌توان برشمرد، پی بردن آن‌ها به نقش و جایگاه ویژه این اصول در ایجاد روح ایثار و جانبازی است؛ چراکه اگر روح حاکم بر جامعه روح ایثار و جانبازی باشد هیچ روزنه نفوذی برای سلطه و منفعت‌جویی آنان باقی نخواهد ماند. 
وی افزود: جهان استکبار که این حقیقت را به‌ روشنی دریافته است، تنها راه رسیدن به اهداف خود را در از بین بردن این روح و فرهنگ می‌بیند و اگر در سمت‌وسوی حملات مختلف دشمن دقّت شود به‌ خوبی مشخص می‌شود که آن‌ها حملات خود را متوجّه این هدف کرده‌اند.
صفایی گفت: جانبازی حاصل تلاش برای کسب رضای الهی و مجاهدت در راه او است و این نشان افتخار و موهبتی است که مخصوص عاشقان و شیفتگان پروردگار است.
انتهای پیام/