معاون نیروی انسانی نیروی انتظامی استان خبر داد:

برگزاری یادواره شهدای انتظامی قزوین در هفته دفاع مقدس

تاریخ انتشاردوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۴۱
کد مطلب : ۳۱۱۲۶۱
معاون نیروی انسانی نیروی انتظامی قزوین گفت: نهم مهرماه برنامه یادواره شهدا در سالن دانشگاه بین المللی با حضور مسئولین استانی و کشوری برگزار خواهد شد.
برگزاری یادواره شهدای انتظامی قزوین در هفته دفاع مقدس
به گزارش خبرگزاری بسیج در قزوین، ، سرهنگ مهرداد صفوی در نشست خبری فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی که در آستانه هفته دفاع مقدس و برگزاری رژه اقتدار 31شهریور که ظهر امروز(چهارشنبه)در سپاه صاحب الأمر(عج) استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: درباره مقدس بودن دفاع مقدس همین کافی است که یک کشور به مدت هشت سال مقابل کشورهای زیادی قرار گرفت و اجازه نداد کمترین مقدار خاکی از وطن خارج شود.
وی ادامه داد: اگر بُعد معنوی دفاع نبود سلاح و تجهیزات کارایی نداشت‌، چراکه در مواردی شاهد بودیم که حتی یک گردان مقابل 12گردان کماندویی عراق مقاومت کردند.
رئیس ستاد لشکر 16زرهی قزوین ابراز کرد: در هفته دفاع مقدس دو یگان در آبیک برنامه‌هایی دارند که در سطح شهرستان انجام می‌شود، دوشنبه نواختن زنگ مهر در مدارس و بزرگداشت روز سرباز را خواهیم داشت.
وجود 100 رزمنده مفقودالاثر در نیروهای ارتش
وی ادامه داد: اعزام سخنران به مدارس با عنوان رشادت‌ها و دلاوری‌های نیروهای نظامی در دفاع مقدس، اهدای خون کارکنان داوطلب، گلباران گلزار شهدا، سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه، برگزاری مراسم انس با قرآن و برنامه تلویزیونی خاکریز به مدت هفت شب از جمله برنامه‌های ارتش در هفته دفاع مقدس است.
این مسئول بیان کرد: حدود 2هزار و 753شهید در تیپ زنجان، قزوین و همدان و 100نفر نیز مفقودالاثر در نیروهای ارتش وجود دارد.
در ادامه این نشست سرهنگ محمدحسن رضازاده عنوان کرد: نیروی انتظامی در برنامه‌های مشترکی در هفته دفاع مقدس در کنار ارتش و سپاه قرار دارد، همچنین برنامه‌های اختصاصی نیز برگزار خواهد شد و در طی برنامه‌ها مشکل خاصی در زمینه امنیتی و ترافیکی ایجاد نخواهد شد.
معاون نیروی انسانی نیروی انتظامی اذعان کرد: در ساعت 9صبح نهم مهرماه برنامه یادواره شهدا در سالن دانشگاه بین المللی با حضور مسئولین استانی و کشوری برگزار خواهد شد، در این مراسم از خانواده 140شهید نیروی انتظامی تجلیل خواهد شد.
مرجع : بسیج