فرهنگ ایثار و شهادت، امانت شهدا است

تاریخ انتشاردوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۳
کد مطلب : ۳۱۱۳۴۵
مدیرکل بنیاد خراسان رضوی با بیان اینکه شهیدان از همه هستی خود دست کشیدند تا آرامش و امنیت را برای ما برقرار کنند، گفت: ترویج فرهنگ شهادت امانت دستاوردی است که از شهدا به ما رسیده و باید از آن پاسداری کنیم.
فرهنگ ایثار و شهادت، امانت شهدا است
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام حسین معصومی یکشنبه 21 مهر در دیدار با والدین شهید «ناصر فاتق» و شهید «علی اصغر پایینی» با اشاره به اینکه دیدار با خانواده‌های شهدا یک وظیفه است، گفت: شهیدان و ایثارگران مظهر صلابت این مرز و بوم هستند.
وی با بیان اینکه شهیدان از همه هستی خود دست کشیدند تا آرامش و امنیت را برای ما برقرار کنند، افزود: امروز اقتدار و صلابت ما مدیون حماسه آفرینی شهیدان و بازماندگان آنان است؛ کسانی که از همه تعلقات دنیوی خود گذشته و نگذاشتند پای دشمنان به خاک این کشور برسد.
مدیرکل بنیاد خراسان رضوی، گفت: ترویج فرهنگ شهادت امانت دستاوردی است که از شهدا به ما رسیده و باید از آن پاسداری کنیم.
شهید ناصر فاتق 23 دی 1332 در مشهد چشم به جهان گشود و در 7 اسفند 1360 به مقام رفیع شهادت نائل آمد. همچنین شهید علی اکبر پایینی محلی 10 مرداد 1326 چشم به جهان گشود و در 24 بهمن 1364 در منطقه عملیاتی فاو بر اثر اصابت تیر مستقیم به مقام رفیع شهادت نائل آمد.
گفتنی است بنیاد شهید و امور ایثارگران منطقه دو مشهد مقدس پرونده سه هزار و 996 شهید و نه هزار و 136 جانباز و 516 آزاده را تحت پوشش خود دارد.
انتهای پیام/