فرهنگ شهادت موجب بیداری ملت‌های اسلامی در دنیا شده است

تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۶
کد مطلب : ۳۱۱۵۰۵
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد خراسان رضوی گفت: فرهنگ شهادت موجب بیداری ملت‌های اسلامی در سراسر دنیا شده است و اقتدار ایران اسلامی مدیون حماسه آفرینی شهدا است.
فرهنگ شهادت موجب بیداری ملت‌های اسلامی در دنیا شده است
به گزارش «ایثار»، اسکندر کنارودی دوشنبه 22 مهر در سفر به شهرستان جغتای با خانواده شهید «غلامحسین جغتائی» و جانباز 50 درصد «علی اکبر جغتائی» از کارکنان بازنشسته بنیاد این شهرستان دیدار کرد.
وی ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدا گفت: شهیدان از همه هستی خود گذشتند تا امنیت و آرامش را برای ما به ارمغان آورند. امروز اقتدار و صلابت ما مدیون حماسه آفرینی شهدا و ایثارگران است، عزیزانی که از همه تعلقات دنیوی گذشته و به قرب الهی نائل آمدند.
کنارودی در ادامه افزود: تکریم و احترام به خانواده ایثارگران از وظایف مهم مسئولان است و فرهنگ شهادت نیز موجب بیداری ملت‌های اسلامی در سراسر دنیا شده است.
شهید غلامحسین جغتای در اول فروردین 1343 چشم یه جهان گشود و در تاریخ 19 شهریور 1362 در جبهه‌های جنگ تحمیلی به فیض شهادت نائل آمد.
گفتنی است شهرستان جغتای 182 شهید، 291 جانباز و هشت آزاده را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.

شهدا و ایثارگران ولی نعمتان نظام جمهوری اسلامی هستند
اسکندر کنارودی دوشنبه 22 مهر در دیدار با جانبازان هشت سال دفاع مقدس «علیرضا شمس آبادی» و «حسنعلی شمس آبادی»، ضمن آرزوی سلامتی برای این عزیزان و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: شهدا و ایثارگران ولی نعمتان نظام جمهوری اسلامی هستند و موفقیت چهل ساله ملت ایران مدیون ایثارگری‌های جانبازان و صبر و فداکاری خانواده‌های آنها است.
وی دیدار با جانبازان را ادای دین به ایثارگری آنان دانست و افزود: شهدا و جانبازان از گرانبهاترین سرمایه خود در راه دفاع از خاک و نوامیس این مرز و بوم و در راه اعتقادت خود گذشتند که شاید کمتر کسی بتواند در این مسیر گام بردارد و بدون شک کاری ارزشمند و قابل احترام است.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد استان در خصوص مشکلات درمانی ایثارگران افزود: رسیدگی به مشکلات جانبازان و خانواده آنان جزوی از وظایف بنیاد است و همه توان، سعی و تلاش خود را در جهت رسیدگی و رفع مشکلات درمانی جانبازان به کار می‌گیریم.
جانبازان علیرضا شمس آبادی و حسنعلی شمس آبادی در 16 شهریور 1343 و اول شهریور 1347 دیده به جهان گشودند و در 28 آبان 1362 و چهارم تیر 1367 در والفجر 8 و جزیره مجنون به فیض جانبازی نائل آمدند.
گفتنی است شهرستان جوین که 300 کیلومتر با مشهد مقدس فاصله دارد، 246 شهید، 320 جانباز و 17 آزاده تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده است.
انتهای پیام/