نشست خبری و مراسم تکریم خانواده شهید کمال کورسل برگزار شد

تاریخ انتشارسه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۸
کد مطلب : ۳۱۱۵۲۶
نشست خبری و مراسم تکریم خانواده شهید کمال کورسل به همت اداره کل امور بین‌الملل بنیاد شهید و امور ایثارگران روز دوشنبه 22 مهرماه در مجتمع شهید رسول‌زاده برگزار شد.
نشست خبری و مراسم تکریم خانواده شهید کمال کورسل برگزار شد
به گزارش «ایثار»، حسن ساکی مدیرکل امور بین‌الملل بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص شهید کمال کورسل گفت: شهید کورسل از پدری مسلمان و تونسی الاصل و مادری مسیحی در کشور فرانسه متولد شد و در سال 1357 تحت تأثیر انقلاب اسلامی ایران، سخنرانی‌های امام خمینی (ره) و ارتباط با دانشجویان مسلمان ایرانی به دین اسلام و مذهب شیعه گروید و اسم خود را به کمال تغییر داد.
وی ادامه داد: شهید کورسل در سال 1362 وارد ایران شد و در شهر قم مشغول تحصیل دروس حوزوی شد و در سال 1363 با تلاش زیاد توانست در جبهه‌های جنگ تحمیلی حاضر شود و در مقاطع مختلف در عملیات‌های گوناگونی چون کربلای 3، کربلای 5 و والفجر حضور داشت. این شهید گران‌قدر در سال 1367 در عملیات مرصاد حضور یافت و در مردادماه همان سال در این عملیات به شهادت رسید.
ساکی با بیان اینکه پدر این شهید مدت‌ها در جست‌وجوی نشانی از فرزند خود بود افزود: پدر شهید کورسل در اینترنت با کتابی با ترجمه پسرش روبرو شد که در ایران منتشر شده بود و در سال 1396 با مراجعه به سفارت ایران در تونس با بخش بین‌الملل بنیاد شهید و امور ایثارگران مرتبط شد و از این طریق متوجه شهادت کمال کورسل شد و اطلاع یافت که مزار این شهید بزرگوار در شهر قم واقع شده است.
وی ادامه داد: در همین زمان پسر دیگر خانواده نیز که به مذهب شیعه گرویده بود در شهر قم مشغول تحصیل دروس حوزوی بود و پدر شهید کورسل با حضور در ایران به همراه پسر خود به زیارت مزار شهید کمال کورسل رفتند.
مدیرکل امور بین‌الملل بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به حضور مجدد پدر شهید کورسل در ایران گفت: بعد از گذشت 2 سال پدر شهید کورسل بار دیگر برای زیارت مزار پسر خود به ایران آمد و در همین راستا روز دوشنبه 22 مهرماه نشست خبری و مراسم تکریمی برای خانواده این شهید بزرگوار در مجتمع شهید رسول‌زاده برگزار شد.
انتهای پیام/