رئیس بنیادساوه:

آموزه‌های دفاع مقدس و ایثار و مقاومت رزمندگان و شهدا به نسل‌های آینده منتقل شود

تاریخ انتشاريکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۳
کد مطلب : ۳۱۴۴۲۰
رئیس بنیادساوه درحاشیه یادواره شهدای روستای ستق با بیان اینکه یادواره شهدا فرهنگ دفاع مقدس، یاد شهدا و ایثارگری‌های آن ها را در جامعه گسترش می دهد، افزود: علت ماندگاری نام امام حسین(ع) و شهدای کربلا، زنده نگه داشتن آرمان‌های کربلا در بین نسل‌های مختلف بوده است بنابراین باید آموزه‌های دفاع مقدس و ایثار و مقاومت رزمندگان و شهدا نیز به نسل‌های آینده منتقل شود.
آموزه‌های دفاع مقدس و ایثار و مقاومت رزمندگان و شهدا به نسل‌های آینده منتقل شود
به گزارش ایثارواحد"استان مرکزی"، کریم رسولی برگزاری یادواره‌های شهدا را از راه‌های انتقال فرهنگ شهادت به نسل جدید دانست و اظهار داشت: تجلیل از پدران و مادران شهدا و خانواده معظم آنها به معنای تجلیل از فرهنگ ایثار و شهادت است چراکه این خانواده‌ها آیات مجسم صبر و استقامت هستند و با تکریم آنها فرهنگ دفاع مقدس، ایثار و مقاومت در جامعه گسترش می‌یابد.
رسولی گفت: برای مقابله با جریان‌هایی که در تلاش هستند فرهنگ دفاع مقدس تداوم نداشته باشد باید بنیاد حفظ ارزش‌های دفاع مقدس، نیروهای مسلح و بنیاد شهید با همکاری هم وصیتنامه‌های شهدا را در جامعه نشر و دانش آموزان و دانشجویان را با این آموزه ها آشنا کنند.
رسولی جمع آوری و انتشار خاطرات رزمندگان را از دیگر راه های گسترش فرهنگ ایثار و مقاومت دانست و ادامه داد: باید فداکاری‌ها و ایثارگری‌های رزمندگان، فرماندهان و افراد موثر در جنگ در مدارس و دانشگاه ها تدریس شود.
وی از نهادهای فرهنگی خواست خاطرات رزمندگان دفاع مقدس را در قالب کتاب چاپ و در اختیار افراد جامعه قرار دهند.
گفتنی است این یادواره شامگاه شنبه 18 آبان ماه در مسجدروستای ستق برگزارشد.
انتهای پیام/