فرزند شهید و مستندساز سبزواری:

زنده نگه داشتن فداکاری شهدا مهمترین هدف من است

تاریخ انتشارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۰
کد مطلب : ۳۱۴۶۷۱
مهدی احمدی فرزند شهید و مستندساز سبزواری گفت: کمبود اعتبار فرآیند اجرای طرح جمع آوری آثار شهدا را با مشکل روبرو کرده است.
زنده نگه داشتن فداکاری شهدا مهمترین هدف من است
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، مهدی احمدی تهیه کننده و کارگردان تلویزیونی و سازنده مستندهایی همچون «دوچاهی نقطه پرواز»، «خیمه»، «آناگل»، «نذر سرخ»، «از مدرسه تا مدرسه»، «رنج عشق»، «لبیک آبادی»، «دیو و دلبر»، «شهدای روستای ما» و نیز از عوامل اصلی ساخت سرود ویژه سبزوار، کارگردان نماهنگ سرود ویژه جوین و سرود ویژه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار  در گفتگو با خبرنگار ایثار رضوی در شهرستان سبزوار  در خصوص  جمع آوری آثار و ثبت خاطرات شهدا گفت: بعد از اتمام جنگ تحمیلی ضرورت جمع آوری خاطرات شهدا احساس شد. ابتدا خاطرات شهدای شاخص در دفتری به نام روایت عشق نوشته و ثبت می شد و بعدها این خاطره نویسی برای شهدای دیگر نیز انجام گرفت.
 این فرزند شهید با تبریک هفته دفاع مقدس به تمامی ایثارگران اظهار داشت:  درسال های گذشته ثبت خاطرات بوسیله ضبط صوت برای عموم شهدا و تصویری برای شهدای شاخص جزء برنامه بنیاد بود اما تقریبا از سال ۸۶ به بعد مصاحبه همه خانواده شهدا و ایثارگران با دستورالعمل جدید بنیاد بصورت تصویری انجام گرفت، البته تکمیل فرم های سرگذشت پژوهی نیز از ملزومات این طرح بود.
احمدی با بیان اینکه در ادامه این فعالیت ها، بحث تاریخ شفاهی از والدین شهدا در دستور کار بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار گرفت، افزود: طزح جمع آوری آثار  در کنار خاطرات شهید به سبک زندگی والدین شهدا می پردازد و فقط خود بنیاد روش چگونگی ثبت خاطرات را مشخص می کند که  گاهی این طرحها یا توسط خود پرسنل و گاهی بصورت مناقصه در میان گروه های مختلف فرهنگی و بعضی اوقات از وجود خود فرزندان شهدا برای این کار استفاده می شود.
وی در ادامه با اشاره به اینکه بتازگی اجرای این طرح بطور جدی در دستور کار بنیاد شهید و امور ایثار گران قرار گرفته و دستورالعمل آن به شهرستانها ابلاغ شده است، افزود: با توجه به اینکه اجرای طرح جمع آوری آثار شهدا توسط بنیاد اکنون به سمت مصاحبه های تصویری در حال اجراست و دستورالعمل آن ابلاغ گردیده و از آنجا که خراسان رضوی از جمله استانهایی است که توانسته از شمار قابل توجهی از خانواده های شهدا مصاحبه تصویری بگیرد،  امیدواریم مشکل نبود اعتبار بسرعت برطرف شود تا فرآیند جمع آوری آتار شهدا تسریع شود.
شهید بسیجی یدالله احمدی در 22بهمن 1342 در شهرستان سبزوار چشم به جهان گشود و در 30 اردیبهشت 1366 در منطقه فاو به مقام رفیع شهادت نائل آمد.
گفتنی است؛ شهرستان سبزوار از توابع استان خراسان رضوی است که در 230 کیلومتری مشهد مقدس واقع شده و پرونده 947 شهید، سه هزار و 156 جانباز و 265 آزاده در بنیاد شهید و امور ایثارگران این شهرستان، سند افتخار غیورمردانی است که برای سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران جانفشانی، فداکاری و مقاومت کردند و به انقلاب اسلامی عزت بخشیدند.

انتهای پیام/
سید جلال کرابی خبرنگار ایثار رضوی در سبزوار

برای دریافت آخرین اخبار بنیاد شهید و امور ایثارگران سبزوار در کانال ایثار سبزوار عضو شوید.