زندگی نامه و وصیت نامه شهید رضا فیروز از زاوه

تاریخ انتشاردوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۸
کد مطلب : ۳۱۵۵۰۹
شهید رضا فیروز،در پنجم مردادماه 1343 در دولت آباد متولد و در 30 مهرماه 1362 در کردستان به مقام رفیع شهادت نائل آمد.
زندگی نامه و وصیت نامه شهید رضا فیروز از زاوه
به گزارش واحد خراسان رضوی،شهید رضا فیروز،در پنجم مردادماه 1343 در دولت آباد چشم به جهان گشود و در 30 مهرماه 1362 در کردستان حین مبارزه با کردها در عملیات والفجر 4 در ارتفاعات سردشت بر اثر اصابت گلوله به پیشانی به مقام رفیع شهادت نائل آمد .

زندگی نامه شهید رضا فیروز
 شهید رضا فیروز،در پنجم مردادماه 1343در دولت آباد متولد شد . در شب تولد او سیدی مهمان آنها  بود، او مولد را در آغوش گرفت و اذان و اقامه خواند و دعا کرد که او عاقبت بخیر باشد.  رضا پیش از دبستان قرآن خواندن را فرا گرفت وسالهای اول ودوم دبستان را در یک سال تمام کرد.
در حوضه به تحصیل پرداخت. این پسر خداشناس و مومن یک بار بدون اجازه ی پدر و مادر به شهری دیگر مسافرت کرد و پس از برگشت چون احساس کرده بود که پدر ومادر از مسافرت او رضایت نداشته اند قضای نمازهای مسافرت را بجا آورد.
با معلمین خود روابطی دوستانه داشت و سعی می کرد غذای آنها را از منزل پدر تامین کند. اوقات فراقت را با مطالعه و کمک به پدر در کارهای کشاورزی می گذران و چون به سن نوجوانی رسید
تمایل داشت که برای خود مرغداری و دامداری احداث کند در همین دوران شبها در مسجد تفسیر قرآن میگفت و همراه با دعای توسل به مداحی اهل بیت مشغول می شد و گاهی مشکلات خود را از روحانی محل می پرسید.
این روحانی عزیز و اولین شهید دولت آباد روحیه ی  شهادت طلبی داشت وخوب مردن را شرط دنیا وآخرت می دانست در سال 1360عازم جبهه شد و پس از 45روز ترکش به بازویش اصابت کرد و مجروح شد.
در بیمارستان اهواز و هفته ای در شیراز بستری شد و 30 مهرماه 1362در کردستان حین مبارزه با کردها در عملیات والفجر 4 در ارتفاعات سردشت بر اثر اصابت گلوله به پیشانی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
پیکر  این شهید پس از تشییع در مزار شاه عبدلحکیم دولت آباد به خاک سپرد شد.
 
گزیده ای از وصیت نامه شهید
با درود به پیشگاه بقیه الله الاعظم ارواحنا لمقدمه الفدا وسلام به رهبر کبیر انقلاب اسلامی.
پدر و مادر گرامی، امشب تاسوعای حسینی است و قرار است فردا به عملیات برویم. چند کلمه ای با عنوان وصیت نامه می نویسم. بدانید که جهان کفر در مقابل جهان اسلام قرار گرفته است و از هر سو درندگانی برای پاره کردن پیکر اسلام دست به دست داده اند.
شهدا با رفتارشان
بارسنگینی بر دوش ما نهادند. آماده باشید همت بسته و این بار را تا سر حد فنای خود به دوش کشید. مبادا بی اعتنا باشید که گناهی بزرگ است.
پدر جان، اگر شهادت که فخر اولیاء الله است نصیب این حقیر گنه کار شد ناراحت نباشید، که بهترین ثمره را از عمرتان برداشت کرده اید. از مال و منال دنیا چیزی جز چند جلد کتاب ندارم اگر در دولت آباد کتابخانه ای عمومی وجود دارد یک سوم آن ها را به کتابخانه هدیه کنید. یک سوم پولی را که بسیج برای خدمتم می دهد به جبهه کمک کنید و اگر خواستید همه اش را کمک کنید بهتر است.

جواد پروین خبرنگار افتخاری درشهرستان زاوه