مشاورین وزرا در امور ایثارگران برای اجرای قوانین و کاهش شکایات ایثارگران تلاش کنند

تاریخ انتشاردوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۰
کد مطلب : ۳۱۵۵۹۷
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: روند اجرای قوانین و احکام کمیسیون ماده ۱۶ در دستگاه‌ها توسط مشاورین وزرا در امور ایثارگران باید به‌گونه‌ای مدیریت شود که شکایات را کاهش و موجب رضایت هر چه بیشتر جامعه ایثارگری شود.
مشاورین وزرا در امور ایثارگران برای اجرای قوانین و کاهش شکایات ایثارگران تلاش کنند
به گزارش «ایثار»، محمود پاکدل صبح روز دوشنبه ۲۷ آبان ماه در صد و هفتاد و هشتمین نشست شورای مشاورین وزرا در امور ایثارگران که در سالن جانباز شهید رسول‌زاده برگزار شد با اشاره به لزوم تلاش مشاورین امور ایثارگران در وزارتخانه‌ها برای کاهش شکایات ایثارگران اظهار داشت: بسیاری از قوانین و احکام کمیسیون ماده ۱۶، قابلیت اجرا در دستگاه‌ها را دارد بنابراین روند اجرای قوانین و احکام کمیسیون ماده ۱۶ در دستگاه‌ها توسط مشاورین وزرا در امور ایثارگران باید به‌گونه‌ای مدیریت شود که شکایات را کاهش و موجب رضایت هر چه بیشتر جامعه هدف شود.
وی ادامه داد: در صورت امکان مشاورین وزرا در نشست‌های مسئولین کمیسیون ماده ۱۶ حضورداشته باشند تا در جریان روند رسیدگی به شکایات ایثارگران قرار بگیرند و راهکارهای خود را نیز ارائه دهند.
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد تأکید کرد: تمامی شرکت‌هایی که بر اساس اصل ۴۴ واگذارشده ، باید طبق قوانین، همه حقوق مربوط به ایثارگران را اجرایی کنند، همچنین رصد اجرای احکام کمیسیون ماده ۱۶ در دستگاه‌ها امری بسیار ضروری است.
سید ناصر میر عیسی خانی دبیر کمیسیون ماده ۱۶ نیز در این نشست ضمن تشریح ماده ۱۶ قانون تسهیلات استخدامی و اجتماعی جانبازان و ماده ۵۸ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران، ورود این کمیسیون به شکایات ایثارگران را تنها در محدوده این دو قانون عنوان کرد.
 وی با اشاره به مجاری ورود شکایات به کمیسیون ماده ۱۶ تأکید کرد: از تمامی دستگاه‌ها و مشاورین وزرا در امور ایثارگران انتظار داریم که با استفاده از راهکارهای قانونی موجبات رضایت هر چه بیشتر ایثارگران را فراهم کنند، قطعاً این کمیسیون اجرای قوانین ایثارگری در دستگاه‌ها را پیگیری و مطالبه می‌کند و اگر مسئولی از اجرای این قوانین استنکاف کند به دستگاه‌های قضایی معرفی می‌شود.
دبیر کمیسیون ماده ۱۶ افزود: درخواست ما از ایثارگران و مشاورین وزرا این است که در صورت عدم اجرای آرای کمیسیون، آن را به کمسیون ماده ۱۶ اعلام کنند تا بررسی‌های لازم صورت گیرد.
میر عیسی خانی با تشریح آماری از شکایات ارسالی به کمیسیون و تعداد شکایات واصله به دیوان عدالت اداری طی دو سال گذشته، گزارشی از تعداد شکایات ایثارگران به تفکیک موضوع و دستگاه اجرایی ارائه داد و گفت: ۱۰۹ نشست در سال جاری تا پایان مهرماه برای بررسی شکایات ایثارگران در کمیسیون ماده ۱۶ برگزارشده و روند بررسی شکایات با سرعت بیشتری به نسبت قبل انجام می‌شود.
وی در پایان سخنان خود گفت: شکایات ایثارگران بیشتر در محورهای احراز و درصد جانبازی صورت می‌گیرد که اخیراً اعتراض مربوط به عدم اجرای ماده ۵۱ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران نیز به شکایات با تعداد بالا افزوده‌ شده است.
انتهای پیام/