کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

تعیین متولی مناسب‌سازی هنگام صدور پروانه ساختمان

28 آبان 1398 ساعت 15:44

مدیرکل مسکن و امور گلزارهای بنیاد شهید و امور ایثارگران اعلام کرد: تعیین متولی مناسب‌سازی به هنگام صدور پروانه ساختمان در دستور کار کمیته نظارت و حقوقی ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور قرار گرفت.


به گزارش «ایثار»، خداکرم کولیوند رییس کمیته نظارت و حقوقی ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور با اشاره به برگزاری سی و چهارمین جلسه این کمیته با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی عضو در اداره کل مسکن بنیاد شهید و امور ایثارگران، گفت: در این نشست موضوع تعیین متولی مناسب‌سازی به هنگام صدور پروانه ساختمان، مطرح و مقرر شد موضوع به ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور منعکس شود.
مدیرکل مسکن و امور گلزارهای بنیاد افزود: قانون‌گذار در ماده چهار قانون جامع حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت، شهرداری‌ها را در صدور پروانه احداث و بازسازی و پایان کار برای تمامی ساختمان‌ها و اماکن با کاربری عمومی از جمله مجتمع‌های مسکونی، تجاری، اداری، درمانی و آموزشی مکلف به رعایت ضوابط و استاندارهای مصوب شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و اصلاحات پس از آن در مورد دسترس‌پذیری افراد دارای معلولیت توسط مجری مشروط کرده است.
رییس کمیته نظارت و حقوقی ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور با اشاره به عدم رعایت این ماده قانونی در برخی موارد ادامه داد: در مواردی ملاحظه می‌شود که اجرای قانون مورد نظر به تعویق افتاده است لذا به منظور تحقق و اجرای این قانون و جلوگیری از تعویق آن و همچنین اجتناب از تضییع حقوق افراد دارای معلولیت به ویژه ایثارگران عزیز پیشنهاد تعیین متولی برای تحقق قانون مزبور به ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور منعکس شده است.
وی با بیان اینکه راهکارهای موضوع و تعیین متولی در سازمان نظام مهندسی ساختمان و شهرداری به صورت مشترک در کمیته نظارت و هماهنگی مورد بحث و تبادل آرا قرار خواهد گرفت، افزود: بازنگری سوم مجموعه ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری برای افراد دارای معلولیت توسط شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در این نشست تصویب شد. این مجموعه هر پنج سال یکبار مورد بازنگری قرار گرفته و استانداردهای مندرج در آن به عنوان مرجع عمل ساخت و سازها تعیین شده است.
انتهای پیام/


کد مطلب: 315727

آدرس مطلب: http://www.isaar.ir/fa/news/315727/تعیین-متولی-مناسب-سازی-هنگام-صدور-پروانه-ساختمان

ايثار
  http://www.isaar.ir