شهدا با جانفشانی امنیت را برای کشور به ارمغان آوردند

تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۴
کد مطلب : ۳۱۵۸۶۵
مدیرکل بنیاد خراسان رضوی تاکید کرد: شهدا، جانبازان و آزادگان با جانفشانی و ایثارگری امنیت و اقتدار را برای این سرزمین به ارمغان آوردند.
شهدا با جانفشانی امنیت را برای کشور به ارمغان آوردند
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام حسین معصومی چهارشنبه 29 آبان در جریان نهمین سفر شهرستانی دور سوم خود، در نشست شورای هماهنگی امور ایثارگران خواف، حضور یافت و ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: در دور اول سفر شهرستانی با فرماندار و امام جمعه و کارکنان بنیاد دیدار و گفتگو انجام شد، در دور دوم میز خدمت برگزار و با خانواده‌های شهدا و ایثارگران دیداری چهره به چهره برگزار کردیم و در نشست شورای هماهنگی امور ایثارگران مصوباتی را در راستای خدمت به ایثارگران تصویب کردیم. امروز در دور سوم سفر شهرستانی با هدف بررسی مصوبات شورای هماهنگی در دور دوم و دیدار با ایثارگران در خدمت ایثارگران شهرستان خواف هستیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی تاکید کرد: مسئولان متعهد شدند آموزش و بسترهای جذب فرزندان شهدا و ایثارگران را مهیا کنند.
وی با بیان اینکه اولویت اشتغال با فرزندان شهدا و جانبازان بالای 25 درصد است، اظهار کرد: در شهرستان خواف که معادن و کارخانجات بسیاری دارد، شایسته این شهرستان نیست که 87 فرزند شهید و ایثارگر بیکار باشند.
حجت الاسلام معصومی افزود: شهدا، جانبازان و آزادگان با جانفشانی و ایثارگری امنیت و اقتدار را برای این سرزمین به ارمغان آوردند.
وی با بیان اینکه در سال جاری 20 نفر از فرزندان شهدا و ایثارگران جذب کار شدند، خاطرنشان ساخت: طبق قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران سهمیه استخدامی در ادارات و نهادهای دولتی و یا وابسته به دولت حداقل 25 درصد است و طرح‌های تشویقی بسیاری برای کارفرمایان جهت جذب فرزندان ایثارگران در نظر گرفته شده است.
گفتنی است شهرستان خواف که 330 کیلومتر با مشهد مقدس فاصله دارد، 110 شهید، 287 جانباز و 34 آزاده تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.

نام و یاد شهدا در قلب تاریخ حک شده است
حجت الاسلام حسین معصومی چهارشنبه 29 آبان نهمین سفر شهرستانی خود را با حضور در شهر قاسم آباد و روستای زوزن این شهرستان به پایان رساند.
مدیرکل بنیاد خراسان رضوی با حضور در منزل 13 نفر از خانواده‌های شهدا، جانبازان و آزادگان به صورت جداگانه و در یک فضای صمیمی با ایثارگران دیدار و گفتگو کرد و در این دیدارها، خانواده شهدا و ایثارگران مشکلات خود را با وی در میان گذاشتند.
وی در این دیدارها گفت: برای ما بسیار ارزشمند است که یک نفر از روستا، خود را به شهر خواف رسانده و از این منطقه مرزی به مشهد رفته تا عازم جبهه شود و این فداکاری هرگز از اذهان تاریخ ایران اسلامی پاک نمی‌شود.
مدیرکل بنیاد خراسان رضوی بیان کرد: نام و یاد شهدا در قلب و برگ برگ تاریخ حک شده و اگر امروز با این شرایط جوی، خود را به شهرهای دور رسانده‌ایم برای این است که نشان دهیم خون شهدا همچنان جاری است و آرمان آنان در جامعه ادامه دارد.
گفتنی است شهرستان خواف که 330 کیلومتر با مشهد مقدس فاصله دارد، 110 شهید، 288 جانباز و 34 آزاده تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است. 
انتهای پیام/