شهدا نمونه‌ای از انسان‌های به کمال رسیده هستند

تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۹
کد مطلب : ۳۱۵۸۶۹
مدیرکل بنیاد کرمانشاه بیان کرد: شهدا نمونه انسان‌های به کمال رسیده‌ای هستند که برای دست‌یابی به قله منیع انسانیت از جان، مال و تمام هستی خود گذشتند.
شهدا نمونه‌ای از انسان‌های به کمال رسیده هستند
به گزارش «ایثار»، نشست مشترک ستاد اقامه نماز استان و کمیته‌های عفاف و حجاب و امر به‌ معروف و نهی از منکر بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه صبح امروز چهارشنبه به ریاست حجت‌الاسلام‌والمسلمین هادی عسگری مدیرکل بنیاد در سالن جلسات ساختمان ستاد استان برگزار شد.
در این نشست که باهدف بررسی و تقویت هرچه بیشتر فعالیت کمیته‌های سه‌گانه و تشکیل و تعیین هیأت ارزیابی نماز برگزار شد، حجت‌الاسلام عسگری اظهار داشت: انسان اگر در هر کاری منافع دنیوی و اخروی آن را به‌ خوبی بشناسد، یقیناً در انجام آن پیش تاز خواهد شد و به همین ترتیب عکس آن نیز صادق است؛ چراکه اگر مضرات کاری را درک کند به‌ یقین از آن دوری جسته و آن را ترک می‌کند. همکاران بنیاد وظیفه‌ دارند به نحو شایسته‌ای در شناساندن این امور که ما از آن به‌ عنوان فریضه امر به‌ معروف و نهی از منکر یاد می‌کنیم، کوشا باشند.
وی بیان کرد: اسلام به دنبال آن است که با یک جامعیت کل‌نگر، تمام ابعاد وجودی انسان را به رشد و کمال برساند، لذا هیچ‌گاه به‌ صورت تک‌ بعدی این وجود پیچیده هستی را مورد نظر نداشته و به دنبال انسانی متناسب و تکامل‌یافته از تمامی جهات است بر این اساس همه ما باید تفکر سیستمی داشته و جامعه نگر باشیم و در تمامی زمینه‌ها فعالیت کنیم.
حجت‌الاسلام عسگری در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: شهدا نمونه انسان‌های به کمال رسیده‌ای هستند که برای دست‌یابی به قله منیع انسانیت از جان، مال و تمام هستی خود گذشتند و ما باید به‌ عنوان خادمان شهدا با الگوگیری از این شهدای والامقام، سبک و زندگی آنان را به‌ عنوان ترویج انسانیت و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به جامعه معرفی کنیم.
انتهای پیام/