دفاع مقدس نماد ایستادگی مردم و ایثار شهدا است

تاریخ انتشاردوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۴
کد مطلب : ۳۱۶۴۸۰
نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه مقاومت دیواندره گفت هشت سال دفاع مقدس نماد ایستادگی مردم و ایثار شهدا و فداکاری رزمندگان جان برکفی است که همه چیز خود را برای دفاع از خاک وطن، نظام و انقلاب اسلامی گذاشتند
دفاع مقدس نماد ایستادگی مردم و ایثار شهدا است
به گزارش ایثار به نقل از ایرنا،حجت الاسلام جعفر منتشلو، در یادواره شهدای روستای نساره علیا از توابع بخش مرکزی اظهار داشت: وظیفه داریم با حمایت از خانواده شهدا و ایثارگران و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه دین خود را به شهدا ادا کنیم.
دفاع مقدس را متعلق به همه آحاد جامعه دانست و افزود: امنیت و آسایش کنونی جامعه مرهون جانفشانی‌ها و از خودگذشتگی‌های رزمندگان و شهدای هشت سال دفاع مقدس است.
وی نقش رسانه‌های جمعی را در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس ارزشمند و خطیر ارزیابی کرد و یادآور شد: رسانه‌های جمعی باید جایگاه کردستان و شهدای مظلوم این دیار در دوران دفاع مقدس را بیشتر به نسل جوان معرفی کنند.
حجت الاسلام منتشلو تاکید کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت موجب بیمه شدن جامعه در مقابل هجمه‌های فرهنگی دشمن می‌شود و برگزاری یادواره‌های شهدا فرصت مناسبی برای ترویج این فرهنگ است.
وی گفت: به تعبیر رهبر معظم انقلاب، کردستان سرزمین مقدس و مجاهدت‌های خاموش است و به همین علت است که شهدا در خاطراتشان آورده‌اند نباید بی وضو در این سرزمین قدم گذاشت و راه رفت.
حجت الاسلام منتشلو اضافه کرد: رزمندگان هشت سال دفاع مقدس با تبعیت محض از ولایت فقیه و امام و مقتدای خود وارد میدان مقابله با دشمن متجاوز شده و با تقدیم جان ارزشمند شان برای رضای خدا، از آرمان‌ها و ارزش‌های والای نظام اسلامی محافظت کردند.
نماینده ولی فقیه در سپاه دیواندره افزود: امروز از نظر سلاح‌های دفاعی بازدارنده ایران اسلامی از قدرت‌های اول منطقه و جهان است که با تلاش فرزندان این مرز و بوم و  تکیه بر توان داخلی ساخته شده است.
شهرستان دیواندره با ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۸۵ کیلومتری  شهر سنندج قرار دارد، این شهرستان ۲۶۷ شهید ۲۴۰ جانباز و ۴۳ آزاده تقدیم انقلاب و نظام اسلامی کرده است.