افتتاح مدرسه خیریه شهید بلیده در گالینگ

تاریخ انتشاريکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۰
کد مطلب : ۳۱۷۴۹۵
به همت خیر مدرسه ساز مدرسه سه کلاسه به نام شهید فقیر محمد بلیده در روستای گالینک نیکشهر افتتاح شد.
افتتاح مدرسه خیریه شهید بلیده در گالینگ

به گزارش ایثار سیستان و بلوچستان، به همت خیر مدرسه ساز، یک باب مدرسه سه کلاسه در روستای گالینک شهرستان نیکشهر که دانش آموزان آن روستا فاقد مکان آموزشی مناسب بوده اند افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
در این مراسم که با حضور بلیده معاون عمرانی فرمانداری، مولوی رئیسی مفتی اهل سنت و مسئولین شهرستان حضور داشتند مدرسه سه کلاسه به اسم شهید فقیر محمد بلیده که شهید متعلق به همان روستا نیز می باشد، افتتاح گردید.
طباطبایی خیر مدرسه ساز، هدف از این کار را کمک به دانش آموزان محروم و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای والامقام عنوان کرد و افزود: یاد و خاطره شهیدان معظم هیچ گاه نباید در جامعه کمرنگ و فراموش شود و در این زمینه رسالتی خطیر و حساس برگردن همه ما وجود دارد که باید ادامه دهنده راه آنان باشیم و ادای دین کنیم.

یادآور می‌شود شهید فقیر محمد بلیده فرزند احمد در چهارم خرداد ماه 1332 در روستای گالینک شهرستان نیکشهر دیده به جهان گشود و سرانجام در یازدهم دی ماه 1373 پس ازتلاش ها و مجاهدت های فراوان در منطقه جلگه چاه هاشم شهرستان دلگان که با عضویت بسیج جهت برقراری امنیت و آرامش مردم رفته بود توسط اشرار به فیض عظمی شهادت نایل آمد.
شهرستان نیکشهر 37 شهید والامقام را به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تقدیم کرده است.