>> هدیه ای برای خدا | ايثار
با شهدا؛

هدیه ای برای خدا

تاریخ انتشاريکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۸
کد مطلب : ۳۱۸۲۷۳
شهید"محمد جندی پور شاملایی" در وصیت نامه اش خطاب به مادران شهدا می گوید:مانند مادر وهب باشید، وقتی پیکر فرزندش را به او تحویل دادند پیکر را تحویل نگرفت و گفت من پسرم را در راه خدا هدیه کرده ام و پس نخواهم گرفت.
هدیه ای برای خدا
به گزارش ایثار از ایلام؛ شهید محمد جندی پور شاملایی فرزند ولی بیستم اسفند ماه سال ۱۳۴۹ در روستای سراب باغ شهرستان آبدانان،‌ دیده به جهان گشود.
وی تحصیلات خود را با تلاش و جدیت زیاد تا مقطع دیپلم ادامه داد و پس از آن با توجه به شرایط جنگی کشور، ادامه دفاع از میهن را بر ادامه تحصیل ترجیح داد و به گردان 505 لشکر 11 حضرت امیر (ع) سپاه پیوست و به عنوان تک تیرانداز به فعالیت جهادی مشغول شد. شهید شاملایی سرانجام در سوم آذرماه ۱۳۶۶ طی عملیات نصر 8 و در ارتفاعات گرده رش کردستان مورد اصابت ترکش خمپاره دشمن قرار گرفت و به شهادت رسید.
مزار این شهید گرانقدر در گلزار شهدای شهرستان آبدانان قرار دارد.

متن وصیت نامه  شهید محمد جندی پور شاملایی:
 
سفارش به جوانان
ای جوانان عزیز مبادا خدای نکرده در غفلت بمیرید که علی (ع)در محراب عبادت شهید شد و فرمود اگر با تیر دشمنان چندین بار تکه پاره شوم بهتر است از اینکه در بستر بیماری بمیرم.
 
خطاب به مادران شهدا
ای مادران عزیز زینب وار باشید و از حضور فرزندان خود در جبهه های نور علیه ظلمت جلوگیری نکنید، مادران شهدا صبور باشید چرا که حضرت زینب(س) تحمل هفتاد دو تن شهید را نمود و مجلس یزید را با خطبه آتشین خود در هم کوبید.
 مانند مادر وهب باشید وقتی پیکر فرزندش را به  او تحویل دادند پیکر را تحویل نگرفت و گفت که من پسرم را در راه خدا هدیه کرده ام و پس نخواهم گرفت.
 
خطاب به هموطنان
همیشه حرفهای منافقین را در دهانشان خفه نمایید و نگذارید که منافقان در بین شما تفرقه اندازی کنند ، ای عزیزان و همسفران سلام مرا به امام امت در جماران برسانید و بگویید که محمد تا آخرین قطره خونش  جبهه را ترک نخواهد کرد و با خداوندش پیمان بسته است که جانش را در راه اسلام و مسلمین فدا خواهد کرد.
 
وصیت به پدر و مادر
اما پدر عزیزم تو خود بهتر می دانی که خون شهیدان درخت تنومند اسلام را آبیاری کرده و می کند و من می خواهم اگر خدای متعال قبول کند خون خود را برای این درخت تنومند به ارمغان آورم تا سایه این درخت جهانگیر شود و مسلمین در همه عالم سرافراز و پر توان گردند.
و ای مادرم بعد از من مواظب برادر کوچکم علی باش و به او بگو که شما برادری به نام محمد داشته اید که در راه اسلام هدیه خدا گشته است و تو هم اکنون باید سلاح بر زمین او را بوسیده و بلند کرده و آن را علیه ستمکاران زمانه در سینه ی کثیف شان هدف بگیری.
ای مادرم همچون زینب(س)صبور و مقاوم باشید برای من گریه نکنید زیرا منافقان بر گریه شما شاد می شوند .
 
سفارش به خواهران
خواهرانم حجابتان را حفظ نمایید که حفظ حجاب شما از سرخی خون من بر روی زمین با ارزش تر است. نماز و روزه را به پای دارید که خیر مؤمنین در دنیا و آخرت از این دو عبادت است.

انتهای پیام/