در بنیاد شهید وامور ایثارگران شهرستان فیروزکوه،

برگزاری یک دوره آموزشی پیشگیری از ابتلا به آنفولانزا و بیماریهای واگیردار

تاریخ انتشاريکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۹
کد مطلب : ۳۱۸۵۰۰
برگزاری یک دوره آموزشی پیشگیری از ابتلا به آنفولانزا و بیماریهای واگیردار
به گزارش "ایثار"، در خصوص ارتقاء وضعیت سلامتی کارکنان ومراجعین بنیاد شهید وامور ایثارگران شهرستان فیروزکوه جهت جلوگیری از بحرانهای بهداشتی وبا توجه تغییرات ناگهانی هوا و ناپایداری شرایط جویی و ضرورت  پیشگیری از بیماری‌های مسری آنفولانزا و سرماخوردگی  وبیماریهای واگیردار ، دوره آموزشی پیشگیری از ابتلا به این بیماری ها  با دعوت از کارشناس مبارزه با بیماریهای شبکه بهداشت و درمان در بنیاد شهید وامور ایثارگران این شهرستان روز یکشنبه هفدهم آذرماه برگزار شد .
غلامرضا نیکدل رئیس  بنیاد شهید وامور ایثارگران شهرستان فیروزکوه در ابتدای این کارگاه اموزشی ضمن تشکر  از همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان فیروزکوه  در خصوص برگزاری این قبیل دوره ها گفت: مهمترین عنصر در یک زندگی سالم متکی بر خود آگاهی است .
وی هدف از برگزاری این کلاس را آشنایی کارکنان ومراجعین با راههای پیشگیری و جلوگیری از گسترش بیماریهای مسری و واگیردار منجله آنفلوانزا که در این روزها و با شروع فصل سرما رواج و گسترش یافته است عنوان کرد. 
در ادامه  کارشناس اعزامی از مرکز بهداشت و مسئول مبارزه با بیماریهای واگیر شبکه بهداشت شهرستان فیروزکوه به عنوان مدرس این  دوره آموزشی  با بیان اینکه آنفلوآنزا به سه دلیل مختلف ممکن است شیوع پیدا کند، افزود: به دلایل وسعت درگیری افراد، عوارضی که ایجاد می‌شود و قابلیت انتقال این بیماری ، ۹۵ مورد از افراد مبتلا به آنفلوآنزا بدون هیچ عوارضی بهبود پیدا می‌کنند و به‌دلیل گسترش و سرعت انتقال پنج درصد از افراد که بالای ۶۵ سال و کسانی که بیماری‌های زمینه‌ای مانند بیماری‌های قلبی، آسم، کلیوی، دیابت، کودکان زیر هشت سال و افرادی که ایمنی بدنشان ضعیف است با این بیماری مشکل دارند.
وی بیان داشت: علائم این بیماری شروع ناگهانی، تب بالا و لرز، درد عضلانی که مانند علائم سرماخوردگی است ولی در کودکان همراه با اسهال و استفراغ همراه است و در صورت مشاهده علائم بیماری باید به پزشک مراجعه شود. مولوی با اشاره به راه‌های پیشگیری عنوان کرد: برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری باید دست‌ها را به‌طور منظم با آب و صابون بشوییم و استفاده از دستمال و ماسک را فراموش نکنیم .
در پایان بروشورهای آموزشی در خصوص این بیماری وایدز نیز تکثیر و در اختیار کارکنان ومراجعین بنیاد شهید وامور ایثارگران شهرستان فیروزکوه قرار گرفت.